Energa Operator otworzy oddział w Elblągu? Radni apelują

2018-03-23 08:47:40(ost. akt: 2018-03-23 08:54:10)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Elbląscy radni apelują o utworzenie w Elblągu oddziału Energa Operator, który kilka lat został tu wygaszony. Tymczasem spółka najprawdopodobniej podjęła już decyzję o reaktywacji filii w naszym mieście.
O staraniach odtworzenia w Elblągu oddziału Energa Operator mówił poseł Jerzy Wilk (PiS) podczas konferencji prasowej w połowie marca tego roku. W czwartek (22.03) za ciosem poszli radni klubu Prawa I Sprawiedliwości i zaproponowali, by na sesję wprowadzić projekt uchwały dotyczący takich samych działań. Oddział miałby powstać na bazie majątku Energa S.A, który do tej pory istnieje w naszym mieście.

— Takie oddziały funkcjonują w Olsztynie i Gdańsku, kiedyś był też w Elblągu i dzięki temu była skrócona ścieżka dla wszystkich odbiorców: fizycznych jak i przedsiębiorstw. Odtworzenie oddziału wiązałoby się także z utworzeniem dosyć dużej liczy nowych miejsc pracy w mieście, głównie elektromonterów. Dzięki temu w naszych szkołach zawodowych moglibyśmy też reaktywować ten kierunek — argumentował Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Tymczasem okazuje się, że Energa Operator najprawdopodobniej już kilka tygodni temu podjęła decyzję o reaktywacji filii w naszym mieście.
— 28 lutego br. w warunkach spółki były już wymienione oddziały m.in w Elblągu, chodzi jedynie o wpis do KRS. Ta decyzja została już podjęta, więc po co dziś ta nasza uchwała? — pytał radny Wojciech Rudnicki (SLD).

— To wyrażenie naszej woli i decyzji o tym, że jesteśmy zainteresowani utworzeniem w Elblągu tego oddziału— argumentował Marek Pruszak.

— Nie oszukujmy się: jeśli sprawy są już zaawansowane, trwa remont tej siedziby, to co to da, że my dziś przyjmiemy tę uchwałę? Ja myślę, że to, nad czym teraz obradujemy, to trochę jednak wpisywanie się w kampanię wyborczą. Każdy chciałby sobie wpisać w zasługi odtworzenie oddziału Energii w Elblągu, a on już tak naprawdę jest — mówił radny Piotr Derlukiewicz (PO).
Ostatecznie, większością głosów, uchwała stanęła jednak pod obrady radnych.

W sprawie utworzenia w Elblągu oddziału Energa Operator zwróciliśmy się także do biura prasowego spółki. Pracownicy nie potwierdzają wprost decyzji o reaktywacji oddziału jednak wskazują, że są prowadzone rozmowy w tej sprawie.
— Na tym etapie nie informujemy o szczegółach. Zapewniamy jednak, że w momencie, w którym zapadną wiążące decyzje, na pewno poinformujemy o tym opinię publiczną — mówi Katarzyna Kołodziejska, rzecznik prasowy Energa Operator.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. antyk #2469009 | 78.88.*.* 23 mar 2018 11:39

    Oddział i tak miał powstać, Zbliżają się wybory i PiS-iory teraz będą się chwalić że to dzięki nim, tak jak było z hucznym otwieraniem mostów zwodzonych i zakończeniem remontu browarnej. Wilk umie tylko krytykować, natomiast żeby coś załatwić dla Elbląga - np Urząd Marszałkowski to ma gdzieś.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. asd #2469000 | 79.163.*.* 23 mar 2018 11:06

    Radni nalezy walczyc i przeniesienie do Elblaga Urzędu Marszałkowskiego, aby zmienić status miasta na wojewódzkie. Idzmy przykladem lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Niech beda dwa miasta wojewodzkie w warminsko-mazu.

    odpowiedz na ten komentarz