Wolna niedziela z koncertem symfonicznym EOK

2018-04-03 15:00:45(ost. akt: 2018-04-03 15:00:49)

Autor zdjęcia: nadesłane/Elbląska Orkiestra Kameralna

Najpierw spacer z rodziną, potem wspólny obiad, a wieczorem rozrywka ze zwycięzcą Eurowizji. Warto skorzystać z wolnej niedzieli i wsłuchać się w muzykę saksofonu i orkiestry, która zabrzmi w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
Solista Łukasz Dyczko uważa, że „instrument pomaga wyrazić osobowość każdego artysty”. Siebie wyraża poprzez grę na saksofonie i to ze znakomitym efektem: dwa lata temu, jako trzeci Polak w historii, został zwycięzcą 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków.

Swoim wykonaniem Rapsodii na saksofon i orkiestrę André Waigneina zachwycił wówczas samego Juliana Rachlina, jednego z najwybitniejszych skrzypków na świecie. Ten sukces zaowocował nominacją do Paszportów „Polityki” za rok 2016, w kategorii „Muzyka poważna” oraz do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2016), w kategorii „Debiut roku”.

Podczas koncertu w Elblągu muzyk wykona m.in. opracowany na saksofon Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, autorstwa Mikołaja Góreckiego. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych będziemy mogli również usłyszeć mozartowską Symfonię A-dur KV 201, a także kompozycje Josepha Haydna i Astora Piazzolli.

Koncert obejmuje utwory, które mimo upływu czasu, nie straciły świeżości i oryginalności. Nad całością będzie czuwał Michał Dworzyński, jeden z najlepszych europejskich dyrygentów. Współpracował m.in. z Seijim Ozawą, Danielem Barenboim czy Krzysztofem Pendereckim.

Wystąpią: Michał Dworzyński (dyrygent), Łukasz Dyczko (saksofon), Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

Koncert odbędzie się 15 kwietnia (niedziela) o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Bilety w cenie 30 i 40 zł do kupienia w biurze EOK w Ratuszu Staromiejskim. Z Kartą Dużej Rodziny dwa razy w roku bilety są darmowe, a kolejne z 50-procentową zniżką. Rezerwacje telefoniczne pod nr 55 237 47 49, sms 513 095 840 lub na stronie internetowej www.eok.elblag.eu.

Koncert objęty programem "Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!". Koordynatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler