"Konwój Wstydu" odwiedził Elbląg

2018-04-05 15:05:43(ost. akt: 2018-04-05 15:09:02)
Poseł Piotr Cieśliński i senator Jerzy Wcisła

Poseł Piotr Cieśliński i senator Jerzy Wcisła

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

"Konwój Wstydu", czyli mobilny baner, który ma na celu zwrócenie uwagi na nagrody i premie wypłacane politykom PiS, można było zobaczyć w czwartek (5.04) na ulicach Elbląga. Akcja organizowana jest przez Platformę Obywatelską.
Kilka dni temu "Konwój Wstydu" wyruszył na objazd całej Polski. W Elblągu, w czwartek (5.04) na mobilnym bannerze można było odnaleźć wizerunek posła z okręgu elbląskiego, Zbigniewa Babalskiego, wiceministra rolnictwa, który decyzją byłej premier Beaty Szydło otrzymał nagrodę w wysokości 51 tys. zł. To tylko jeden z polityków, który wraz z ustępującą premier, dostał wysoką premię. Łącznie nagrody wyniosły ok. 1,53 miliona złotych.

— Była pani premier Beata Szydło powiedziała, że im się te pieniądze po prostu należały. My uważamy inaczej, a na pewno nie należały się hurtowo wszystkim politykom PiS-u. Do polityków, którzy nie powinni wziąć żadnej premii należy poseł Zbigniew Babalski z Ostródy, wiceminister rolnictwa. Te resort od dwóch lat udaje, że w Polsce nie ma problemu afrykańskiego pomoru świń, który przeszedł już Wisłę i dotarł już do Elbląga. Zarażone wirusem dziki być może biegają już po naszej Bażantarni — mówił w czwartek senator Jerzy Wcisła (PO). — W tej chwili stwierdzono już ponad 1700 zagrożeń wirusem, a tylko w pierwszym kwartale tego roku 500 dzików zostało zarażonych. Zagrożonych jest około 220 tysięcy gospodarstw, a co robi rząd? W ciągu pięciu lat, za 235 mln zł chce wybudować płot na wschodniej granicy. W Polsce do chronienia i radzenia gospodarzom w takich przypadkach jest Inspekcja Weterynaryjna, która 26 marca zorganizowała protest, bo ludzie nie chcą pracować za 2 tys. zł. Jesteśmy poważnym eksporterem trzody chlewnej: produkcja wieprzowiny w Polsce to rocznie ok. 18 mld zł. Tymczasem jesteśmy na dobrej drodze do wybicia 11 milionów świń i tym samym ogromnych kłopotów.

Senator Wcisła uważa, że poseł Babalski powinien podać się do dymisji i zwrócić przyznaną premię. Z kolei poseł Piotr Cieśliński (PO) zauważa, że nagrody przyznano nie tylko ministrowi Babalskiemu.
— 15 tys. zł premii otrzymał także wojewoda Artur Chojecki. A co on takiego nadzwyczajnego zrobił dla województwa, dla Elbląga? Minister Błaszczak z kolei wziął 82 tys. zł premii. To właśnie on podjął decyzję o likwidacji małego ruchu granicznego, co wiązało się z ogromnymi stratami ekonomicznymi dla naszego województwa. Mówimy: przeproście i oddajcie pieniądze Polaków, bo za chwilę będziecie musieli oddać władzę — mówił poseł Cieśliński.

Jednocześnie senator Wcisła i poseł Cieśliński wskazywali, co udało im się zrobić w ciągu ostatnich czterech lat pracy w parlamencie.
— Rząd PiS nie dopuszcza do wniosków opozycji, tylko swoje ustawy, nawet z błędami prawnymi. Jednak podjęliśmy się m.in. obrony naszego regionu przed wstrzymaniem MGR, ja sam walczę o budowę kanału przez Mierzeję i inwestycji z nimi związanych: przede wszystkim modernizacji portu w Elblągu, a także rewitalizacji Wisły — mówił senator Wcisła.

— Wskazywałem, skąd można pozyskać środki na budowę boiska w Działdowie i na budowę obwodnicy w Braniewie. Rząd jednak nie liczy się ze zdaniem opozycji — dodał poseł Cieśliński. — Jednocześnie planuję zorganizować w Elblągu wyjazdowe posiedzenie podkomisji ds. rozwoju inteligentnych miast i elektromobiliności, której przewodniczę. Będę zachęcał władze Elbląga do wprowadzenia pilotażowego programu elektrycznych autobusów.
Jutro "Konwój Wstydu" wyruszy na południowo-zachodnie kresy województwa, do Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego i Działdowa.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bryza #2480525 | 82.177.*.* 9 kwi 2018 07:16

  Ten ,,Konwój Wstydu,, był strzałem w dziesiątkę. Nawet część pisowców zrozumiała, że mamy Dojną Zmianę, która dba ale o swoich ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Itaa #2479698 | 94.254.*.* 7 kwi 2018 09:35

  Jakim pajacem trzeba być, aby jeździć po Polsce i pokazywać ile konkurencyjna partia wzięła na nagrody. Tak zachowują się dzieci w przedszkolu zwalając winę na kolegów. Nagle maja problem bo PiS przygarnął nagrody, a oni jak dorabiali się pod stołem na grube miliony ? Może by się takim konwojem teraz przejechali wpisując ile nakradli. Legalnie z tego co pamietam sam Tusk przyznał sobie ponad milion takiej nagrody, wiec o co oni się prują w ogóle ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Po won pis won #2479070 | 188.146.*.* 6 kwi 2018 09:48

  I oni i pis won sa tacy sami to klotnia w rodzinie a akcja za publuczna kase

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 4. monia #2479048 | 159.205.*.* 6 kwi 2018 09:23

  Dlaczego jak czyta się przez Facebook....... takie artykuły to od razu " like " .... ja tylko chciałam zobaczyć ..... a nie polubić .... znowu media manipulują ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. oooo #2479036 | 159.205.*.* 6 kwi 2018 09:16

  szkoda słów ... Niech Prezydent Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz TEŻ POWIESZĄ NA TAKIM BANERZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)