Nowy kryminał Agnieszki Pietrzyk. Czy poświęcisz życie dziecka, by uratować firmę?

2018-04-12 10:44:34(ost. akt: 2018-04-12 11:04:28)
Spotkanie z Agnieszką Pietrzyk odbyło się w Bibliotece Elbląskiej

Spotkanie z Agnieszką Pietrzyk odbyło się w Bibliotece Elbląskiej

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W środę (11.04) odbyło się spotkanie z Agnieszką Pietrzyk, elbląską pisarką, która promowała swoją najnowszą książkę pt. "Porwanie"
„Porwanie” to tytuł najnowszej książki elblążanki Agnieszki Pietrzyk. Autorka tym razem stawia czytelnikowi pytanie: czy poświęciłbyś życie własnego dziecka, aby uratować swoją firmę?

Promocja książki odbyła się w środę (11.04) w Bibliotece Elbląskiej, rozmowę z autorką prowadziła Aleksandra Buła.

— Do tej pory zagadkę kryminalną opierałam na morderstwie. Pomyślałam, że czas to zmienić. Skoro nie morderstwo, to co? Kodeks postępowania karnego przewiduje całe mnóstwo różnych rodzajów przestępstw, ale nie każde nadaje się na to, aby stać się atrakcyjną osią fabuły kryminalnej. Szybko zdecydowałam się na porwanie, dość prędko też napisałam samą powieść, bo zajęło mi to dwanaście miesięcy. Nie jest to długo, biorąc pod uwagę pokaźną jej objętość, czyli 480 stron — mówi Agnieszka Pietrzyk.

Akcja powieści toczy się w Elblągu.
— Ci, którzy już czytali „Porwanie”, mówią, że samego Elbląga jest więcej niż w jednej z poprzednich moich książek „Śmierci kolekcjonera”. Spora część akcji będzie się działa na elbląskich ulicach, także w elbląskiej komunikacji miejskiej. Do samego porwania dojdzie na ulicy Konopnickiej — mówi Agnieszka Pietrzyk.

Czy zaryzykowałbyś życie własnego dziecka, aby uratować swoją firmę? Borykający się z problemami finansowymi Seweryn, ojciec kilkumiesięcznego Tymka, wpada na szalony pomysł – upozorowuje porwanie syna, aby wymusić okup od swojego zamożnego brata. Akcja nabiera dramatycznego tempa, gdy komuś innemu rzeczywiście udaje się uprowadzić dziecko. Porywacze nie wysuwają żadnych żądań, mimo bezlitośnie mijającego czasu. Do akcji wkraczają komisarz Kamil Soroka oraz prokurator Milena Łempicka-Krol, dla której sprawa ta przywołuje bolesne wspomnienia z własnego życia. Czy uda im się uratować życie bezbronnego dziecka i wyjaśnić zagadkę tajemniczego zaginięcia?

"Porwanie" można kupić w każdej księgarni stacjonarnej i internetowej.

Agnieszka Pietrzyk z wykształcenia jest historykiem literatury. Ukończyła studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2008 r. powieścią „Obejrzyj się, królu”. Jej druga książka „Pałac tajemnic” ukazała się w 2011 r. Jest również autorką „Urlopu na morzem”, „Śmierci kolekcjonera” oraz „Czas na miłość, czas na śmierć”.
daw
Agnieszka Pietrzyk

Źródło: Dziennik Elbląski