Wkrótce targi w Starym Polu. Jakie atrakcje w tym roku?

2018-04-13 09:29:32(ost. akt: 2018-04-13 09:33:02)

Autor zdjęcia: Wiesław Ulatowski

Wiosna to najlepszy czas na urządzanie oraz upiększanie ogrodów. Właśnie z myślą o takich pracach po raz dziewiąty w Starym Polu zostaną zorganizowane Wiosenne Targi Ogrodnicze Tegoroczna edycja odbędzie się już 21 i 22 kwietnia.
Kwiecień to najlepszy termin do zorganizowania tradycyjnych, wiosennych targów ogrodniczych.
— Dla wystawców udział w nich jest z reguły pierwszą w sezonie okazją na zaprezentowanie swojej oferty. Korzystają z niej bardzo chętnie. Nie inaczej będzie i w tym roku. Widać to po liczbie zgłoszeń. W tej chwili mamy ich ponad 260, ale z pewnością stoisk będzie jeszcze więcej, bo zgłoszenia ciągle napływają — mówi Adam Kopeć, komisarz targów w Starym Polu. — Także ci drobniejsi wystawcy mają szansę na udział w targach, bo sporo miejsca podczas tej imprezy mamy na tzw. „Manhattanie”, czyli w miejscu, gdzie może zaprezentować się cała reszta wystawców z ofertą niekoniecznie związaną z ogrodnictwem.

Podczas 9. Wiosennych Targów Ogrodniczych w Starym Polu zaprezentują się przede wszystkim wystawcy z bloku tzw. ogrodniczego z szeroką ofertą m.in. materiału szkółkarskiego, owocowego i ozdobnego, kwiatów, krzewów, roślin rabatowych, cebulowych, nasion i rozsad oraz nawozów i środków ochrony roślin. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem ogrodów i mieszkań.

Targi gościć będą również producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, związane z turystyką, a także obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne.

— Jak co roku, targom towarzyszyła będzie wystawa wyrobów rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych i tradycyjnych. Odwiedzą nas przetwórcy z całej Polski. Będzie można kosztować pysznych kiełbas, serów z gór i Podhala, nalewek czy regionalnych piw. Nie zawiodą także wystawcy z Litwy, którzy słyną ze swoich chlebów na zakwasie, wyrobów wędliniarskich czy słodkości — dodaje Adam Kopeć. — Gościć będziemy także koła gospodyń wiejskich z regionu, które będą serwowały pyszne pierogi domowej roboty oraz ciasta.

Na odwiedzających będzie także czekała wystawa gołębi, drobiu ozdobnego i królików. Podczas imprezy nie zabraknie stoisk oferujących małą gastronomię: kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje. Dla najmłodszych uczestników targów organizatorzy przygotowali wesołe miasteczko.
— Mamy nadzieję, że bogata oferta 9. Wiosennych Targów Ogrodniczych spełni oczekiwania wszystkich zwiedzających – umożliwi miłe spędzenie czasu i zachęci do zakupów. Serdecznie zapraszamy do udziału w targach wystawców z kraju i z zagranicy oraz gości i mieszkańców regionu zarówno terenów wiejskich, jak i okolicznych miast — zachęca Adam Kopeć.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.podr.pl.
as