Jak oceniasz komunikację miejską? 10 pytań do pasażerów

2018-04-23 12:33:07(ost. akt: 2018-04-23 15:24:13)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Jak często i kiedy, a także jak oceniasz i co jest najważniejsze dla ciebie w elbląskiej komunikacji miejskiej – między innymi na takie pytania mogą odpowiedzieć elblążanie i pasażerowie w ankiecie przygotowanej przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.
Zarząd Komunikacji Miejskiej pod koniec marca tego roku przeprowadził badania tzw. popytu rzeczywistego w komunikacji miejskiej.
— Badanie to polegało na policzeniu pasażerów korzystających z poszczególnych linii na całej trasie i wszystkich przystankach. Aktualnie trwają prace nad opracowaniem wyników i ich analizą — przypomina Michał Górecki z ZKM.

Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie ankiety, w której mieszkańcy miasta będą mieli możliwość m.in. ocenić komunikację miejską, a także wskazać co w jej funkcjonowaniu jest najważniejsze.
— Tego rodzaju badania oraz ich wyniki dają obraz komunikacji miejskiej i jej pasażerów, co z kolei pozwala podejmować działania zmierzające do rozwoju publicznego transportu zbiorowego — wyjaśnia Michał Górecki. — W ankiecie znajduje się łącznie 10 pytań. Większość z nich to pytania zamknięte z jedną lub kilkoma odpowiedziami, pozostałe to m.in. ocena oraz hierarchia tzw. postulatów przewozowych, które obrazują to co jest najważniejsze dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Ostatnie trzy pytania to tzw. metryczka zawierające podstawowe, statystyczne informacje na temat respondentów (płeć, wiek, status społeczno – zawodowy). Ankieta jest anonimowa, a na jej wypełnienie wystarczy klika minut.

W ankiecie można wziąć udział na dwa sposoby:
— poprzez stronę internetową ZKM w Elblągu - tutaj
— poprzez papierowe arkusze, dostępne w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2.
Ankieta będzie prowadzona do końca czerwca 2018.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 10 pytań jedna odpowiedź.... #2490188 | 109.241.*.* 24 kwi 2018 08:48

    Tramwaje to złom oblegany przez moherów!Niech płacą!Mniej,ale będzie sprawiedliwie!

    odpowiedz na ten komentarz