Zamknięty hotel przy ul. Brzeskiej wznowi działalność? Jest chętny na dzierżawę

2018-04-25 07:30:00(ost. akt: 2018-04-25 07:43:51)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Klub sportowy Concordia Elbląg ma ambitne plany związane z należącym do miasta hotelem przy ul. Brzeskiej. Klub chce wydzierżawić w drodze bezprzetargowej obiekt od miasta na 15 lat i wznowić działalność hotelową w standardzie dwugwiazdkowym. Zgodę muszą jednak wyrazić elbląscy radni.
Hotel przy ul. Brzeskiej przez wiele lat był zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i służył jako baza noclegowa m.in. turystom i drużynom sportowym, które odwiedzały Elbląg. Obiekt jest doskonale położony komunikacyjnie, w przedłużeniu głównego wjazdu do miasta od strony Gdańska, mały i z konkurencyjnymi cenami. Z każdym rokiem hotel budził coraz mniejsze zainteresowanie. Baza hotelowa wymagała gruntownego remontu, a na ten ostatni brakowało pieniędzy. W 2016 r. hotel przyniósł aż 150 tys. zł straty - dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. W maju 2017 r. został zamknięty.

Temat dalszych losów dzisiaj nieczynnego hotelu przy ul. Krakusa będzie poruszany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w najbliższy czwartek (26.04). Jego wydzierżawieniem na 15 lat jest zainteresowana Concordia Elbląg. Żeby do tego doszło, elbląscy radni muszą się zgodzić na zawarcie umowy dzierżawy bez obowiązku ogłaszania przetargu przez władze miasta.

Concordia jest zainteresowana nie tylko hotelem, ale również pobliskim stadionem sportowym, parterowym budynkiem zaplecza szatniowego oraz parkingiem z drogą dojazdową, a także boiskiem piłkarskim w parku Modrzewie. Od lat ten klub jest jedynym użytkownikiem zarówno stadionu piłkarskiego przy ul. Krakusa jak również boiska w parku Modrzewie.

Wiadomo także, jakie są plany Concordii. Klub, po przeprowadzeniu niezbędnej modernizacji obiektu noclegowego, chce wznowić działalność hotelową w standardzie dwugwiazdkowym, a obiekt ma służyć zarówno gościom indywidualnym jak i organizacji piłkarskich obozów szkoleniowych.
— W obiekcie zatrudnionych zostanie 5-6 osób. Na terenie zielonym przed budynkiem hotelowym zostanie stworzone miejsce do rekreacji i wypoczynku – ścieżka zdrowia i siłownia na świeżym powietrzu — wyjaśniają autorzy uchwały.

Przy boisku głównym zostanie wybudowane małe piłkarskie boisko trawiaste na potrzeby szkółki piłkarskiej. Dochody z działalności hotelarskiej w całości przeznaczone będą na działalność statutową.

— Wydzierżawienie wyżej wymienionych terenów, o które wnioskuje Concordia na 15 lat, umożliwi wznowienie działalności hotelowej w obiekcie noclegowym, bez konieczności ponoszenia nakładów z budżetu miasta, pozwoli również (po przekazaniu boisk piłkarskich) na znaczne oszczędności związane z utrzymaniem miejskiej bazy sportowej — wyjaśniają autorzy projektu uchwały w tej sprawie.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Maria #2490908 | 83.20.*.* 25 kwi 2018 08:52

    Dlaczego bez przetargu?Za ile miesiecznie? Ja płace za dzierżawe tylko gruntu pod moja własna nieruchomoscioą 85 m kw 600 zł miesiecznie .A oni ile myslą płacic.Co to za układziki znowu wychpodza na jaw.To że radnego zatrudniaja na etacie (Concordia) to nie znaczy że z elkblazan mozna robic idiotów.Przetarg ma byc ogólnodostepny dla wszystkich zainteresowanych.Co to ma znaczc bez przetargu.A kim oni są?.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz