Kajakarz z Elbląga powołany na zgrupowanie kadry narodowej!

2018-04-25 17:08:43(ost. akt: 2018-04-25 17:17:18)
Przemysław Rojek (na pierwszym planie) i Adam Witkowski

Przemysław Rojek (na pierwszym planie) i Adam Witkowski

Autor zdjęcia: ZKS Olimpia Elbląg

Przemysław Rojek, kajakarz Olimpii Elbląg, został powołany na zgrupowanie kadry narodowej juniorów, która odbędzie się w Wałczu od 27 kwietnia do 2 maja.
Zgrupowanie w Wałczu rozpocznie się w najbliższy piątek. W treningach kadry narodowej juniorów będzie brało udział 31 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski, w tym Przemysław Rojek z Olimpii Elbląg.

Przemek ma 16 lat, a kajakarstwo trenuje od pięciu lat. W 2016 r. wywalczył trzy złote medale na mistrzostwach Polski młodzików - wszystkie w K-2 razem z Adamem Witkowskim oraz srebrny w K-4. Rok później zdobył brąz w "jedynkach" na długim dystansie (10 km) oraz dwa złote medale w K-2 z Adamem Witkowskim na MP juniorów w Bydgoszczy.

Jak informuje Olimpia Elbląg, w czasie wolnym Przemek lubi jeździć na rowerze, grać w szachy. Lubi też łowić ryby. Sportowcem, na którym się wzoruje jest kanadyjski kajakarz Adam Koeverden. Plany Przemka na przyszłość to między innymi godne reprezentowanie kraju na zawodach międzynarodowych. Bardzo chce zdobyć medal na iIgrzyskach olimpijskich oraz mistrzostwach świata.

Po konsultacji szkoleniowej nastąpi wyjazd na regaty międzynarodowe juniorów w Brandenburgu (Niemcy), które odbędą się 2-6 maja. Ostateczny skład wskaże trener reprezentacji Robert Włodarczyk.