Szachiści zagoszczą w Elblągu. Mistrzowie i arcymistrzowie na liście startowej

2018-04-26 19:33:23(ost. akt: 2018-04-26 19:51:41)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Już w najbliższą niedzielę (29.05) w elbląskim Ratuszu Staromiejskim zostanie rozegrany II Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Elbląga. Udział w turnieju zgłosiło już kilkudziesięciu czołowych szachistów z Polski i zagranicy.
Turniej szachowy, który w najbliższą niedzielę (29.04) odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim na elbląskiej starówce, organizuje Uczniowski Klub Sportowy Hetman Elbląg. Celem zawodów jest m.in. popularyzacja królewskiej gry wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Elbląga, promocja miasta, a także możliwość podniesienia rankingu FIDE.

— Udział potwierdzili już zawodnicy z Ukrainy, Rosji oraz wielu polskich zawodników młodego pokolenia w tym aktualna mistrzyni świata juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych Magdalena Harazińska. Nie zabraknie także ubiegłorocznego zwycięzcy Pawła Shkapenki oraz zawodników z tytułami międzynarodowymi: mistrzów międzynarodowych i arcymistrzów — informuje Katarzyna Wadecka-Janik z elbląskiego Hetmana.

Zawodnicy rozegrają 9 rund systemem szwajcarskim (10 minut na partię+ 5 sekund za każde posunięcie). Dla zawodników przewidziane liczne nagrody oraz puchary w różnych kategoriach wiekowych ufundowane przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, w tym nagrody finansowe. Zwycięzca opuści Elbląg bogatszy o 500 zł. Turniej rozpocznie się o godz. 10.20, a jego zakończenie zaplanowano na godz. 16.40.

Pierwszy turniej o puchar prezydenta Elbląga odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy pierwsze miejsce zajął Paweł Shkapenko z Kaliningradu. Spośród elblążan najlepszy był Igor Janik (Hetman Elbląg), kończąc turniej na trzecim miejscu.

Organizatorzy i sponsorzy turnieju
Urząd Miejski w Elblągu, honorowy patron prezydent miasta Witold Wróblewski, UKS Hetman Elbląg, Made in Elbląg, Laboratorium Analiz Medycznych, Klinika Medycyny Estetycznej BellaMed, Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe Edward Kwiatkowski, Spółka Meblowa KAM.