Z Vivaldim i Bachem przy wtórze fletni

2018-04-29 20:00:00(ost. akt: 2018-04-27 15:15:38)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert, z udziałem pięknej solistki i niezwykłego instrumentu. Melomani wysłuchają brzmienia fletni pana, na której zagra Andreea Chira z Rumunii.
W języku rumuńskim znany jako nay, w łacińskim – syrinx, natomiast w Polsce zwany multankami albo Fletnią Pana. Jak głosi grecka mitologia, jego wirtuozem był opiekun pasterzy i trzód, Pan. Mowa o najstarszym instrumencie dętym świata, z którego brzmieniem elbląscy Melomani będą mogli zapoznać się już 24 maja w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Tajemnicę gry na fletni odkryje przed nami Andreea Chira, której towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna. Mimo młodego wieku, rumuńska solistka zdążyła już zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością kilku kontynentów. Występowała w Rumunii, Czechach, Francji, Belgii, a także Turcji i Korei.

Będzie to dla niej drugi występ w Polsce. Tym razem zmierzy się między innymi z kompozycją Jean-Baptiste Arbana The Carnival of Venice, opracowaną na fletnię pana i orkiestrę smyczkową. W programie znalazły się również ponadczasowe dzieła klasyków: Koncert a-moll op. 3 nr 6 L’Estro Armonico, autorstwa Antonio Vivaldiego oraz Badinerie z II Suity orkiestrowej b-moll Jana Sebastiana Bacha.

Z Vivaldim i Bachem przy wtórze fletni: 24.05.2018, czwartek, 19:00
sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych

Wykonawcy: Andreea Chira - fletnia pana, Jakub Chrenowicz - dyrygent, Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.: A. Vivaldi: Koncert a-moll op. 3 nr 6 L’Estro Armonico, J. S. Bach: Badinerie z II Suity orkiestrowej b-moll BWV 1067, J. B. Arban: The Carnival of Venice na fletnię pana i orkiestrę smyczkową, E. Grieg – Suita Z czasów Holberga op. 40, B. Bartók – Rumuńskie tańce ludowe na orkiestrę smyczkową.
Informacja EOKŹródło: Dziennik Elbląski