Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Bursztynowy most zdobyty

2018-05-06 08:00:00 (ost. akt: 2018-05-05 22:32:42)
Trening sztabowy pk. Amber Bridge - 18

Trening sztabowy pk. Amber Bridge - 18

Autor zdjęcia: arch. dywizji

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód zakończył się trening sztabowy pk. Amber Bridge - 18. Było to kolejne przedsięwzięcie przybliżające dowództwo do osiągnięcia pełnej gotowości.

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód dobiegł końca trening sztabowy pk. Amber Bridge - 18 (Bursztynowy Most). Jego głównym celem było doskonalenie żołnierzy dowództwa, a w szczególności Taktycznego Centrum Operacyjnego, w prowadzeniu działań bojowych.

Trening realizowany był na Polowym Stanowisku Dowodzenia, organizowanym przez żołnierzy Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód. Jak powiedział dowódca dywizji gen. bryg. Krzysztof Motacki – Ten trening był ważnym etapem w doskonaleniu zarówno procesu planowania jak i kierowania działaniami bieżącymi a tym samym doskonalenia funkcjonowania całego sztabu.

Amber Bridge - 18 był ostatnim treningiem sztabowym realizowanym przez żołnierzy dowództwa dywizji przed ćwiczeniem pk. Saber Strike - 18, które odbędzie się w czerwcu bieżącego roku.
maj. Dariusz Guzenda


Źródło: Dziennik Elbląski