Lubisz jeździć na rowerze? To Cię zainteresuje

2018-05-11 08:00:00(ost. akt: 2018-05-11 08:07:04)

Autor zdjęcia: Magda Chmielewska, kolarstwo MTB

To nie lada gratka dla miłośników kolarstwa górskiego. W piątek (11.05) w elbląskiej Bażantarni odbędzie się pierwsze spotkanie „Rowerowe piątki MTB”. Początek o godz. 18 na polanie z wiatami.
— To nowatorska impreza, podczas której praktycznie będzie można sprawdzić się jeżdżąc na rowerze w zmiennych warunkach terenowych — informuje Marek Kamm z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — W programie imprezy przewidzieliśmy praktyczne przygotowanie roweru do jazdy terenowej: omówione zostaną zasady używania przerzutek, właściwe ciśnienie powietrze w oponach, wysokość siodełka, technika hamowania itp. Wszystko to odbędzie się podczas krótkiej (do 10 km) przejażdżki rowerowej szlakami i ścieżkami Bażantarni.

Podobne spotkania będą się odbywały w kolejne piątki aż do 22 czerwca włącznie. Zbiórka chętnych zawsze w tym samym miejscu i o tej samej godzinie. Czas trwania imprezy to dwie godziny. Organizator informuje, że w przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych (huragany, ulewy) impreza może zostać odwołana.
AKT