Radni PO: zespół ds. Góry Chrobrego powołano na pokaz

2018-05-15 13:53:33(ost. akt: 2018-05-15 14:34:55)
Radni PO Michał Missan i Wojciech Karpiński podczas konferencji prasowej

Radni PO Michał Missan i Wojciech Karpiński podczas konferencji prasowej

We wtorek (15.05) podczas konferencji prasowej radni PO: Michał Missan i Wojciech Karpiński stwierdzili, że zespół powołany przez prezydenta Witolda Wróblewskiego do negocjacji w sprawie Góry Chrobrego miał "charakter fasadowy".
Zdaniem Michała Missana w negocjacjach w sprawie sprzedaży Góry Chrobrego doszło do impasu.

— Przyczyny tego są dwie, po pierwsze nie sprawdził się powołany przez prezydenta Elbląga zespół ds. Góry Chrobrego, po drugie do impasu doprowadziła też większość w Radzie Miejskiej, co mieliśmy okazję obserwować na ostatniej sesji — mówi Michał Missan, radny miejski (PiS).

W zespole ds. Góry Chrobrego uczestniczył m.in. radny miejski Platformy Obywatelskiej Wojciech Karpiński.
— Kiedy dowiedziałem się, że mam uczestniczyć w zespole, który będzie negocjował sprawę Góry Chrobrego uznałem, że jest to dobry pomysł, żeby dla transparentności w tym zespole byli radni. Okazało, że jesteśmy dokoptowani do zespołu, który nie ma kalendarium swojego działania. Nie wiedzieliśmy, jakie będą nasze konkretne cele i działania. Nie przedstawiono nam też naszej roli w tym gremium. Nie powiedziano nam, czego się od nas oczekuje i wymaga. W tej chwili nie wiem, czy ten zespół jeszcze istnieje. Sprawa jest zawieszona, nie mamy też żadnego raportu końcowego z działalności tego zespołu. Sprawia to wrażanie działania chaotycznego i fasadowego, takiego trochę na pokaz — mówi radny Wojciech Karpiński.

Jak podkreślił radny Michał Missan PO ma pomysł, jak rozwiązać impas w sprawie Góry Chrobrego.
— Apelujemy do radnych PiS, by przekazali negocjacje do Konwentu Seniorów. Wówczas będziemy mieli zgodę nie tylko handlową między dwoma stronami na kwoty, ale też polityczną, by to Rada Miejska przyjęła. Czekamy na ruch radnych PiS. Powinniśmy dalej negocjować, inaczej bezpowrotnie stracimy Górę Chrobrego — mówi Michał Missan.

Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego chce odsprzedać miastu infrastrukturę znajdującą się obecnie na Górze za 1 mln 660 tys. zł.
— Zadałem sobie ten trud i wyceniłem wyciągi, które są na Górze Chrobrego. Średnia cena to tysiąc zł netto za metr, to cena z montażem. Biorąc pod uwagę elbląskie realia to jest jakieś 1,5 mln zł. Od tego powinniśmy wyjść i wrócić do negocjacji — mówi Michał Missan.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ewa #2502465 | 185.25.*.* 16 maj 2018 06:55

    Od totalnych nic innego nie mozna oczekiwac tylko krytyki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. on #2502093 | 78.88.*.* 15 maj 2018 15:11

    ...zostawić przedsiębiorstwu Góra Chrobrego tą górę i niech się ją zapchają...szkoda wydawać 1,5 mln złotych z miejskiej kasy...panie radny i co oznacza stracić Górę Chrobrego bezpowrotnie?, wywiozą ją czy zrównają do poziomu morza?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz