Cel: kamień z trzema krzyżami. Wycieczka rowerowa na Wysoczyznę Elbląską

2018-05-16 12:39:05(ost. akt: 2018-05-16 12:47:12)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Znajdujący się w lesie Wysoczyzny Elbląskiej Kamień z Trzema Krzyżami będzie celem zaplanowanej na najbliższą niedzielę wycieczki Miejskiej Wycieczki Rowerowej z Elbląga. Udział jest bezpłatny.
Organizatorzy Miejskich Wycieczek Rowerowych zapraszają na kolejną wyprawę, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę (20.05). Udział jest bezpłatny. Zbiórka chętnych na parkingu przy Biedronce przy ul. Rawskiej o godz. 10.
— Zatopiony w zielonej gęstwinie lasów Wysoczyzny Elbląskiej Kamień z Trzema Krzyżami będzie celem naszej niedzielnej jazdy — zapowiada Marek Kamm z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Elbląscy rowerzyści spróbują odnaleźć ten zlokalizowany nieopodal Nowego Monasterzyska symbol dawnej granicy Warmii. Zapoznamy się także z piękną widokowo drogą techniczną wzdłuż drogi ekspresowej S22.

Do przejechania będzie około 37 km. W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp.
— Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę — dodaje Marek Kamm.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h.
— Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym, wiosennym powietrzu! Dla pierwszych 50 osób są przygotowane paszporty szlaku GreenVelo — dodaje Kamm.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych a na krótkim dystansie także po leśnej drodze gruntowej. Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub trekkingowych z działającymi przerzutkami.

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo w minimum siedmiu wycieczkach), Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 r. w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

>>> Trasa: Elbląg, Kamiennik Wielki, Majewo, Milejewo, Ogrodniki, Elbląg.