Voo Voo w Elblągu. Będą promowali swoją płytę "7"

2018-05-23 12:51:41(ost. akt: 2018-05-23 13:00:59)
Koncert zespołu Voo Voo podczas Letnich Ogrodów Polityki

Koncert zespołu Voo Voo podczas Letnich Ogrodów Polityki

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Od lat uważani są za jeden z najważniejszych i najlepszych polskich zespołów muzycznych. Ich koncerty zawsze dają gwarancję obcowania z najwyższym poziomem wykonawczym i pełną gamą emocji. Można się będzie o tym przekonać 29 maja podczas koncertu grupy Voo Voo w elbląskiej Mjazzdze, gdzie będzie promowała swoją ostatnią płytę zatytułowaną "7".
Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić...”.

To założenie w przypadku wydanego w 2014 r. ostatniego albumu „Dobry wieczór” spowodowało skutek odwrotny – album uzyskał status Złotej Płyty, a piosenka „Gdybym”, z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, przez długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny
upływ. Na nowym albumie Voo Voo znajdzie się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich będzie zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. To wpłynie również na koncerty promujące nową płytę, a przecież takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę.
— Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku”, we wtorki od „Wtorku” itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie — dodaje Waglewski.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr „ Emade” Waglewski materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji.
Nowa płyta Voo Voo zatytułowana „7” ukazała się 7 marca 2017, a zapowiadał ją utwór pt. „Środa”.

Koncert grupy w elbląskiej Mjazzdze przy ul. Kowalskiej odbędzie się 29 maja o godz. 20.15. Bilety kosztują 50 i 60 zł.