Zaskoczenia nie ma. Jerzy Wilk kandydatem PiS na prezydenta Elbląga

2018-05-23 15:50:56(ost. akt: 2018-09-10 13:53:46)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Komitet polityczny PiS wytypował kolejnych kandydatów na prezydentów miast z ramienia tej partii. W Elblągu o fotel włodarza powalczy Jerzy Wilk, obecnie poseł RP.
Poseł Jerzy Wilk już raz, w latach 2013-2015, był prezydentem Elbląga. W 2015 r. starał się o reelekcję, ale wybory przegrał w drugiej turze z obecnie urzędującym Witoldem Wróblewskim.

— W trakcie ostatniej, 16-miesięcznej kadencji prezydenckiej wielu rzeczy nie udało się zrobić ze względu na krotki czas mojego urzędowania — mówił Jerzy Wilk w czwartek (24.05), podczas konferencji prasowej. — Starałem się jednak zakończyć trwające w mieście inwestycje, m.in. przebudowę dróg wojewódzkich 503 i 504. Zrezygnowaliśmy wtedy wprawdzie z budowy stadionu przy ul. Agrykola, ale zrealizowaliśmy Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Za mojej prezydentury Urząd Miejski był otwarty na mieszkańców, zorganizowałem także 17 spotkań z elblążanami z różnych dzielnic miasta. We wspomnieniach mieszkańców i urzędników zostawiłem pozytywny ślad i opinię — dodał.

Poseł Wilk dziś przyznaje, że już wcześniej wiedział o nominacji PiS, ale został zobowiązany do dyskrecji, dopóki Komitet Polityczny partii nie ogłosi oficjalnie kandydatur na prezydentów miast. To stało się w minioną środę. Teraz poseł wraz macierzystą partią i elbląskimi politykami PiS będą przygotowywali program wyborczy, który najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w czerwcu.

— Będziemy startowali jako drużyna do Rady Miejskiej (choć Jerzy Wilk do RM kandydować nie będzie - red.). Główne zadania, jakie przyjmiemy, to powrót do współpracy z Trójmiastem. Mamy przecież bardzo dobre kontakty z Energą, Urzędem Morskim w Gdyni, Stocznią Gdańsk i portami — podkreślał poseł.

Jednak o samej taktyce na kampanię na prezydenta Elbląga poseł za dużo mówić nie chciał.

— Uważam, że miasto przeżywa teraz stagnację: młodzi wyjeżdżają za pracą, starsi narzekają, że urząd jest dla nich zamknięty. Szanuję prezydenta Wróblewskiego, ale chcę odmiennie prowadzić swoją kampanię i w razie wygranej - także miasto. W kampanii pokażę różnice między nami, ale wszystko w ramach kultury politycznej, jestem także otwarty na debaty — mówił poseł Wilk. — Jednym z wątków mojej kampanii będzie na pewno program Elblążanin+, budowa mieszkań dla mniej sytuowanych elblążan w ramach rządowego programu Mieszkanie+, sprawy gospodarcze miasta, praca dla elblążan, powstanie nowych zakładów pracy. Przypominam, że jako poseł zabiegam m.in. o to, by w Elblągu powstał oddział Energii.

Dotychczas start w wyborach prezydenta Elbląga zadeklarował jeszcze Michał Missan, radny Platformy Obywatelskiej. Nieoficjalnie mówi się, że w wyborach wystartuje również urzędujący prezydent Witold Wróblewski, ale ten jeszcze nie ogłosił tego publicznie.
as

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Karolina #2507720 | 83.25.*.* 25 maj 2018 14:27

  No dokładnie, czas na bawienie wnuków idealnie to pasuje ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. novak #2507069 | 178.235.*.* 24 maj 2018 12:46

  a może nadszedł już czas na bawienie wnuków i dać szanse młodym może oni będą mieli pomysł na Elbląg .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Robert Koliński #2506634 | 178.37.*.* 23 maj 2018 19:54

  Fajno, to o prezydencie w Elblągu PiS może zapomnieć, świetna wiadomość:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz