Kadrowa rewolucja w Olimpii Elbląg

2018-06-10 14:00:30(ost. akt: 2018-06-10 12:56:54)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Sześciu piłkarzy żegna się z II-ligową Olimpią Elbląg. Ważne kontrakty ma tylko dwunastu zawodników. Klub stawia na młodzież i przed sezonem będzie testował nowych piłkarzy.
Już pod koniec sezonu głośno spekulowano, że elbląski klub może nie przedłużyć kontraktów z 2-3 piłkarzami. Jeszcze w trakcie rozgrywek z klubem pożegnał się za porozumieniem stron Filip Kop-Ostrowski (Salos Szczecin). Niewielu chyba jednak spodziewało się, że zmiany kadrowe będą aż tak liczne. Zarząd klubu zdecydował się nie przedłużać kontraktów z bramkarzem Kacperem Tułowieckim (28 lat, cztery sezony w Olimpii,15 występów w minionym sezonie), obrońcą Krzysztofem Niburskim (21 lat, 17 spotkań w sezonie, 4 gole), pomocnikami Bartoszem Danowskim (21 lat, 29 meczy), Rafałem Lisieckim (25 lat, 31 spotkań, 2 gole), Pawłem Szołtysem ( 21 lat, 15 meczy, 1 gol) i Piotrem Kurbielem (22 lata, 33 mecze, 6 goli).

— Od tych piłkarzy oczekiwano zdecydowanie więcej, jednak oni nie sprostali zadaniom, więc musieliśmy im podziękować za grę w naszym klubie — powiedział na konferencji prasowej prezes Olimpii Paweł Guminiak.

To nie wszystko. Nie wiadomo jaka przyszłość czeka bramkarza Wojciecha Daniela, pomocnika Radosława Stępnia oraz napastnika Antona Kołosowa, z którymi władze klubu nie doszły jeszcze do porozumienia, ale rozmowy trwają. Daniel, który jest wychowankiem Stali Mielec, chciałby powrócić w swoje rodzinne strony. Z kolei rozmowy ze Stępniem utknęły w martwym punkcie z powodu finansowych. Jeśli chodzi o Kołosowa, to ten przebywa obecnie na urlopie na Ukrainie i wszyscy czekają na jego powrót.

Obecnie umowy na nowy sezon ma dwunastu zawodników: Dawid Kapłon, Kamil Wenger, Tomasz Lewandowski, Michał Balewski, Eryk Filipczyk, Maciej Rozumowski, Michał Kiełtyka, Kacper Korkliniewski, Michał Ressel, Mateusz Szmydt, Jakub Bojas i Klaudiusz Krasa. Kto, oprócz nich, zagra jeszcze w Olimpii? Na to pytanie mają odpowiedzieć organizowane przez klub testy piłkarskie. Olimpia ogłosiła ogólnopolski nabór dla zawodników grających od IV do I ligi. Klub na zgłoszenia czekać będzie do 20 czerwca. Tego dnia w Elblągu odbędzie się test meczowy, podczas którego wystąpią wybrani na podstawie zgłoszeń piłkarze. Prezes Olimpii nie ukrywa, że klub będzie preferował w szczególności młodzież.
— Mamy sporo kandydatów, którzy deklarują chęć przyjazdu. Kadra pierwszego zespołu ma być szersza. Zawodnicy, którzy nie dostaną, się do tego zespołu, grać będą w IV lidze — informuje prezes Guminiak.

Żółto-biało-niebiescy przygotowania do sezonu rozpoczną 25 czerwca. W trakcie przygotowań rozegrają pięć spotkań kontrolnych. Znane są już ich terminy: 2.07 (rywal do ustalenia), 4 lipca Olimpia Grudziądz w Elblągu, 7 lipca Kaczkan Huragan Morąg (wyjazd), 11 lipca (rywal do ustalenia), 14 lipca Bałtyk Gdynia.
Elbląscy piłkarze do sezonu mogą się przygotowywać w spokoju. Klub z Agrykola otrzymał licencję Polskiego Związku Piłki Nożnej z nadzorem infrastrukturalnym
JK