Tragiczny wypadek z udziałem karetki. Kierowca osobówki też skazany

2018-06-29 07:38:53(ost. akt: 2018-06-29 07:48:05)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Marcin H., kierowca hondy, która zderzyła się z karetką pogotowia, został skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za nieumyślne spowodowanie wypadku. Wcześniej został skazany kierowca karetki pogotowia ratunkowego, który został uznany winnym spowodowania tragicznego wypadku.
Od tego tragicznego wypadku, do którego doszło w centrum Elbląga, wkrótce miną trzy lata. 29 lipca 2015 r. karetka pogotowia jechała na sygnałach świetlnym i dźwiękowym z wezwaniem do próby samobójczej. Na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego i generała Grota Roweckiego zderzyła się z osobową hondą.

Niestety, w wypadku zginął pasażer samochodu osobowego, 37-letni mężczyzna, a obrażenia odnieśli lekarz oraz ratownik medyczny. Ranni zostali również kierowca hondy oraz pasażerki: 21-letnia i 33-letnia kobieta.


Śledztwo w sprawie wypadku prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu. Blisko pół roku trwały badania biegłych z zakresu ruchu drogowego. Śledczy przedstawili zarzuty obu kierowcom: 38-letniemu Pawłowi G. oraz 21-letniemu Marcinowi H. Jednak zdaniem prokuratury, to kierowca karetki był sprawcą wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura wskazywała, że umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego, a to że prowadził pojazd uprzywilejowany nie zwalniało go z zachowania ostrożności. W jego sprawie w czerwcu ubiegłego roku zapadł wyrok: rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz zadośćuczynienie pieniężne dla rodziny ofiary i osób poszkodowanych w wypadku, łącznie 50 tysięcy złotych.

Kierowca hondy usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku. Jego proces toczył się oddzielnie. Właśnie zapadł wyrok. Sąd skazał go na sześć miesięcy więzienia z warunkowym zawieszenie wykonania kary na 2 lata oraz z zobowiązaniem informowania sądu lub kuratora o przebiegu okresu próby.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #2527880 | 83.9.*.* 29 cze 2018 10:11

    Wyroki co najmniej dziwne. Ale najciekawsze z pewnością są uzasadnienia sędziego dlaczego tak zdecydował.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz