Wycieczka rowerowa do Przezmarka

2018-07-07 12:00:00(ost. akt: 2018-07-06 13:55:08)

Autor zdjęcia: pixabay

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji ,,Wakacje z MOSiR-em’’ zaprasza do udziału w pierwszej z cyklu trzech wycieczek rowerowych po okolicach Elbląga. Miłośnicy dwóch kółek odwiedzą wieś Przezmark, w której stoi zabytkowy kościół z XIV wieku.
Start w niedzielę (8 lipca) o godz. 10:00.           
    
— W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru — informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Na początku naszej jazdy czeka nas wspinaczka na Wysoczyznę Elbląską do wsi Przezmark. Tam przyjrzymy się średniowiecznemu kościołowi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz sprawdzimy nowe miejsce odpoczynku rowerzystów. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.
Dzięki wsparciu naszych sponsorów, tj. Urzędowi Gminy Elbląg, Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz elbląskiemu Biuru Podróży VARIUSTUR dla uczestników wycieczki będą czekały gadżety i słodycze. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę 8 lipca o godz. 10:00 z Ronda Kaliningrad. Dystans ok. 18 km.

Zakończenie jazdy w parku Bażantarnia na polanie z wiatami.  Czas trwania imprezy to około 3 godzin Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR. 
Informacja MOSiR

Źródło: Dziennik Elbląski