Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Znowu naśmiecili nad jeziorem Druzno. Tym razem ktoś pozbył się ubrań [zdjęcia]

2018-07-16 08:58:52 (ost. akt: 2018-07-16 09:08:28)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Pracownicy elbląskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego zlokalizowali kolejne dzikie wysypisko śmieci nad jeziorem Druzno. Tym razem nieznany sprawca/sprawcy wyrzucili... odzież nad brzegiem jeziora w obszarze Natura 2000 na wysokości miejscowości Gronowo Górne.

To kolejne w ostatnim czasie dzikie wysypisko śmieci, jakie ktoś urządził sobie nad brzegiem jeziora Druzno. Przypomnijmy, że na początku maja nieustalona osoba/osoby w okolicy miejscowości Tropy wyrzucił do jeziora prawdopodobnie swoje zapasy z piwnicy. Jak policzyli pracownicy elbląskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego, było to dokładnie 687 weków i pustych słoików. Pracownicy PZW uprzątnęli śmieci i wywieźli na wysypisko śmieci.

Teraz pracownicy elbląskiego oddziału PZW poinformowali o kolejnym dzikim wysypisku śmieci. Tym razem na wysokości miejscowości Gronowo Górne ktoś wyrzucił odzież.
Jezioro Druzno to jedna z perełek naszego regionu i nie tylko. To tutaj znajduje się rezerwat, w którym znajdują się miejsca lęgowe ptactwa wodnego i błotnego, głównie kaczek, perkozów, mew i rybitw. Ze względu na bogactwo roślinne i bioróżnorodność w 2002 r. zostało uznane międzynarodową formą ochrony i wpisane na listę ramsarską (układ międzynarodowy dotyczący ochrony przyrody).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Albert Pierrepoint #2539381 | 109.241.*.* 19 lip 2018 10:26

    Kiedy będzie tak, że złapany zostanie przed sprawą konkretnie spałowany?

    odpowiedz na ten komentarz