Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Tak było na pikniku z okazji Święta Policji [zdjęcia]

2018-07-23 11:33:45 (ost. akt: 2018-07-23 11:39:04)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Dla mieszkańców Elbląga niedziela minęła pod znakiem policyjnego festynu. Z okazji Święta Policji funkcjonariusze przygotowali mnóstwo atrakcji. Było wiele konkursów i pokazów, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

W niedzielne popołudnie na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu miał miejsce festyn zorganizowany przez elbląską policję. Wcześniej odbyły się zawody wędkarskie i została odprawiona uroczysta msza w katedrze Św. Mikołaja.

Policjanci z prewencji oraz ruchu drogowego podczas festynu umożliwiali obejrzenie radiowozów, a także sprzętu do pomiaru prędkości. Były pokazy akcesoriów techniki kryminalistycznej, konkurs jazdy sprawnościowej rowerem oraz pytania o bezpieczeństwo i przepisy ruchu drogowego konkursy, oczywiście z nagrodami dla najmłodszych. Imprezę rozpoczął pokaz Orkiestry Wojskowej.

W ramach policyjnego festynu swój sprzęt prezentowała również: Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna, Straż Miejska, Służba Więzienna. Podczas imprezy mieszkańcy mogli zobaczyć również pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu funkcjonariuszy policji i ratowników oraz pokaz tresury policyjnych psów służbowych.

Chętnych nie brakowało również do sprawdzenia się w symulatorze symulatorze dachowania – to dzięki współpracy z elbląskim WORD. Nie zabrakło także poczęstunku grochówką.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB