Nowe kamery w Elblągu. Wiadomo, gdzie zostaną zamontowane

2018-08-01 15:04:37(ost. akt: 2018-08-01 15:07:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziewięć nowych kamer zostanie zamontowanych w Elblągu i podłączonych do miejskiego monitoringu: sześć na Zawadzie, a trzy na wiadukcie na Zatorzu.
Wiadukt na ul. Lotniczej ma być gotowy do 30 września tego roku. Nic nie wskazuje na to, by przy realizacji inwestycji wystąpiły jakieś opóźnienia. Po zakończeniu budowy, to właśnie na wiadukcie pojawią się nowe kamery podłączone do miejskiego monitoringu i będą śledziły to, co dzieje się na obiekcie: dwie stałe oraz jedna obrotowa.

Oczy „wielkiego brata” będą także pilnowały porządku na elbląskiej Zawadzie. Tutaj pojawi się aż sześć nowych kamer, a ta inwestycja zostanie sfinansowana z tzw. budżetu obywatelskiego. Kamery zostaną zamontowane na:
— budynku Przedszkola nr 29 przy ul. gen. Andersa (dwie)
— żłobka nr 5 przy ul. Kalenkiewicza (jedna kamera stałopozycyjna)
— na skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z Wiejską (jedna kamera obrotowa)
— na budynkach Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. Kalenkiewicza 26 i ul. Wybickiego 21 (po jednej kamerze stałopozycyjnej)

Przypomnijmy, że projekt montażu nowych kamer w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim uzyskał ponad 900 głosów mieszkańców. Inwestycja będzie kosztowała na ponad 180 tys. zł.

Miasto szuka teraz firmy, która zajmie się montażem nowych urządzeń. Przetarg został podzielony na dwie części (osobno trzy kamery na wiadukcie i osobno sześć kamer na Zawadzie). Potencjalni wykonawcy mogą złożyć swoje oferty na jedno lub dwa zadania. Zwycięzcy przetargów będą musieli zainstalować kamery, zbudować niezbędną infrastrukturę umożliwiającą podłączenie kamer oraz dostarczyć licencje i oprogramowanie.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zakupowicz #2548017 | 79.163.*.* 2 sie 2018 10:57

    Dlaczego nie są montowane kamery w miejscach dużych skupisk ludności np. na Targowisku Miejskim

    odpowiedz na ten komentarz

  2. 9 kamer za 180 tysięcy? #2547428 | 109.241.*.* 1 sie 2018 15:14

    Gdzie jest prokurator? Nawet z instalacją to jakiś żart

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz