Taksówkarze chcą promować Elbląg

2018-08-08 09:39:09(ost. akt: 2018-08-08 09:48:26)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Taksówkarze chcą włączyć się w promocję Elbląga. Taka deklaracja z ich strony padła podczas spotkania z prezydentem miasta, Witoldem Wróblewskim.
Przedstawiciele korporacji taksówkarskich, które działają w Elblągu, we wtorek spotkali się z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim. W trakcie spotkania mówili, że chcą, przy okazji swojej pracy, włączyć się w promocję miasta.

— Jak mówili, podczas kursów z turystami, pasażerami spoza Elbląga, zadawanych jest sporo pytań dotyczących atrakcji Elbląga, tego co warto w mieście zobaczyć. W takich przypadkach pomocne byłoby wyposażenie taksówkarzy w broszury z atrakcjami turystycznymi i podstawowymi informacjami o mieście — informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Przy okazji kierowcy taksówek wskazują na bardzo dobry odbiór Elbląga przez osoby przyjeżdżające do miasta.
— Elbląg z perspektywy pasażera taksówki postrzegany jest jako czyste, ładne i zielone miasto — poinformowali.

W trakcie spotkania omówiono bieżące tematy dotyczące pracy taksówkarzy na elbląskich ulicach. Taksówkarze podnosili kwestie opłacalności swojego zawodu, wskazywali na inwestycje, które poczyniły w ostatnim czasie korporacje, a więc wyposażenie taksówek w systemy gps oraz terminale fiskalne. Kierowcy taksówek dzielili się również swoimi doświadczeniami dotyczącymi dostępności Starego Miasta i centrum dla ich pojazdów, wskazując na trudności jakie pojawiają się z dojazdem do niektórych lokalizacji oraz kwestię strefy płatnego parkowania.

Kierowcy poruszyli również zagadnienie uczciwej konkurencji, wspominając przy okazji o konieczności kontroli licencji taksówkowych na terenie miasta. Przywołano także kwestie pobierania opłat za przejazd poza granicami administracyjnymi miasta. Przedstawiciele korporacji taksówkarskich wskazywali na możliwość zastosowania drobnych zmian w układzie drogowym (np. dopuszczenie możliwości zawracania na wybranych skrzyżowaniach), co ułatwiłoby funkcjonowanie taksówkom i skróciłoby czas przejazdu. Istotną kwestią było również ustawienie dodatkowych koszy na śmieci w pobliżu wybranych postojów taksówek.

Poruszono również kwestię organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych, czy ułatwień w dojeździe w pobliże imprez masowych odbywających się na Wyspie Spichrzów.

Prezydent Wróblewski obiecał przeanalizować wspólnie z Departamentem Zarząd Dróg możliwość zastosowania drobnych korekt na elbląskich drogach, za niezwykle trafny uznał również pomysł wsparcia działań promocyjnych z wykorzystaniem broszur informacyjnych.