"Trzymał chłopca na kolanach i mocno przytulał". Kobieta zareagowała

2018-08-08 10:36:00(ost. akt: 2018-08-08 10:44:44)
Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Na ul. Jaśminowej w Elblągu zatrzymano mężczyznę, który miał nagabywać małego chłopca. Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia przechodzącej w pobliżu elblążanki. Na miejsce wezwano policję.
Informacja o obywatelskim ujęciu mężczyzny pojawiła się na Facebook. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (6.08), przy hotelowcu na ul. Jaśminowej.
— Szłam do swojej wspólnoty ZBK i zauważyłam na murku dwóch siedzących mężczyzn. Jeden z nich trzymał chłopca na kolanach. Zwróciło to moją uwagę, ponieważ chłopiec miał zwieszoną głowę i ten facet go mocno przytulał. Przechodząc obok nich usłyszałam, jak ten co go trzymał mówi "nie wolno ci nic powiedzieć mamie ani tacie, bo wujek...". Reszty nie usłyszałam, a ten drugi podał chłopcu papierosa — pisze na grupie elblążanka.

Kobieta szybko zareagowała.
— Podbiegłam do nich i kazałam uciekać dziecku i zaczęłam krzyczeć do ludzi, którzy stali przy hotelowcu, że czemu nie reagują, jak pedofil trzyma dziecko. Nikt nie zareagował tylko jedna pani, że nie widziała. Pobiegłam za chłopcem, lecz on wystraszony uciekł. Pewna pani zaprowadziła mnie do matki dziecka. Znalazłam chłopca, ten wystraszony płakał i powiedział, że ten pan mu obiecał cukierki. A ten facet poszedł na plac zabaw i tam wziął rower od dziewczynki i zaczął uciekać. Zaczęłam krzyczeć do mężczyzn, którzy stali i się przyglądali, żeby go łapali a oni nic, więc sama pobiegłam i zaczęłam się z nim szarpać — relacjonuje elblążanka.

W tym czasie gapie wezwali już policję.
— Bardzo długo jechali, a mi nikt nie pomógł, gapili się tylko — nie ukrywa żalu kobieta. — Policja przyjechała i zabrali go. Pilnujcie i zwracajcie uwagę swoich i cudzych dzieci — dodaje na koniec.

Komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, potwierdza, że takie zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.
— Odebraliśmy zgłoszenie w poniedziałek o godzinie 15:27. Z relacji świadka wynikało, że dwóch mężczyzn dziwnie się zachowywało, jeden z nich miał częstować dziecko cukierkami. Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że obaj byli pijani. Jeden z tych mężczyzn został zawieziony na izbę wytrzeźwień i tam pozostawiony — informuje komisarz Nowacki.

Mężczyzna został też sprawdzony przez funkcjonariuszy w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.
— Nie figurował w tej bazie. Po spędzeniu nocy w policyjnej izbie wytrzeźwień został wypuszczony. W ocenie policjantów jego czyn kwalifikował się jedynie do takiego zatrzymania — kończy kom. Nowacki.
as

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Brawo dla Kobiety! #2552901 | 83.20.*.* 10 sie 2018 07:38

  Jedna kobieta zareagowała, a reszta?????zero reakcji, zero pomocy, znieczulica!!!! Wstyd,że nikt kobiecie nie pomógł, nikt nie reagował, nie łapał pedofila!!!! Wstyd!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ja #2551693 | 91.228.*.* 8 sie 2018 11:38

   Jeszcze nie figurował

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz