Wybrał się do Gdańska "na zakupy". 44-latek z Elbląga zatrzymany przez policję

2018-08-22 19:30:02(ost. akt: 2018-08-22 19:33:14)

Autor zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

44-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany przez policjantów w Gdańsku. Jak informuje policja, mężczyzn ukradł ubrania w sklepie sportowym w jednej z galerii handlowych. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.
We wtorek (21.08) o godz. 15.30 policjanci z komisariatu na gdańskim Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o kradzieży w sklepie sportowym, w jednej z gdańskich galerii handlowych. Funkcjonariusze pojechali tam natychmiast i na miejscu zatrzymali 44-letniego mieszkańca Elbląga, który ukradł sportową odzież i schował do torby podróżnej, którą miał przy sobie. Kradzież zgłosili pracownicy sklepu.

Okazało się, że to nie jest jedyna kradzież, jakiej dopuścił się zatrzymany 44-latek. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy nim cztery pary obuwia marki, której punkt handlowy również znajduje się w galerii. Mężczyzna nie posiadał dowodu zakupu i policjanci postanowili dokładnie sprawdzić tę informację. Podczas dalszej pracy funkcjonariusze potwierdzili, że 44-letni mieszkaniec Elbląga ukradł buty z innego sklepu w tej samej galerii.

Policjanci zabezpieczyli ubrania i obuwie o łącznej wartości ponad 1300 zł. Odzyskane rzeczy zostały zwrócone właścicielom. Zatrzymany 44-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Mężczyzna jeszcze w środę miał usłyszeć zarzuty kradzieży. Grozi za to do pięciu lat więzienia.