Świetny koncert na 25-lecie! Tak Szalone Małolaty uczciły jubileusz [zdjęcia]

2018-09-10 08:43:59(ost. akt: 2018-09-10 08:48:54)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Zespół Szalone Małolaty świętuje 25-lecie istnienia. Z tej okazji w niedzielny wieczór odbył się jubileuszowy koncert w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Gościem specjalnym było Tre Voci, polskie trio muzyczne, wykonujące muzykę klasyczną i pop operową.
Szalone Małolaty to zespół, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Jego opiekunką jest Katarzyna Panicz. Zespół na swoim koncie ma liczne sukcesy, koncertował także za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych.

— Wszystko zaczęło się, gdy pracowałam w Szkole Podstawowej nr 25 w Elblągu. Ówczesny dyrektor chciał założyć chór. Uważałam, że to na początek zbyt duże przedsięwzięcie i postanowiłam rozpocząć od założenia zespołu wokalnego. W 1993 r. nadano mu nazwę „Szalone Małolaty”. Niedługo potem na nasz zespół zwróciła uwagę Jadwiga Dołęga, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury i zaproponowała mi współpracę. Od 2000 r. jesteśmy tu na stałe. Zaczynaliśmy od grupy ośmiu osób, dzisiaj jest ich aż 44 — mówiła Katarzyna Panicz w jednym z wywiadów dla "Dziennika Elbląskiego".