Zwiedzaj za darmo Izbę Historii Kanału Elbląskiego

2018-09-19 14:24:44(ost. akt: 2018-09-19 14:26:59)
Kanał Elbląski - pochylnia Buczyniec

Kanał Elbląski - pochylnia Buczyniec

Autor zdjęcia: arch.Starostwa Powiatowego w Elblągu

Od 5 do 7 października do zwiedzania bezpłatnie będzie udostępniona Izbę Historii Kanału Elbląskiego i pochylnię Buczyniec na Kanale Elbląskim.
Izba Historyczna Kanału Elbląskiego oraz maszynownia pochylni w Buczyńcu będą bezpłatnie udostępnione do zwiedzania od piątku, 5 października, do niedzieli, 7 października, w godz. 9.00 – 15.00.

— Z tej okazji Regionalny Zarząd Wód Polskich zaprasza do konkursu, w którym nagrodą jest udział w jednym z rejsów po pochylniach Kanału Elbląskiego 5, 6 albo 7 października. Wszystkich chętnych wziąć udział w zabawie prosimy o napisanie kilku zdań nt. „Dlaczego chcę poznać Kanał Elbląski, dlaczego uważam, że jest ciekawy?”.
Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy rejsem statkiem Wód Polskich „Wisła” przez pochylnie Kanału Elbląskiego. W odpowiedzi prosimy też zaznaczyć preferowany dzień rejsu. Liczba miejsc ograniczona.
Odpowiedzi prosimy przesyłać emailem na adres: boguslaw.pinkiewicz@wody.gov.pl. W temacie maila wpisać „Konkurs Kanał”. Na odpowiedzi czekamy do 2 października. Nasi pracownicy będą służyć pomocą i odpowiedzą na wszelkie pytania — informuje Bogusław Pinkiewicz z Państwowego Gospodarstwo
a Wodnego Wody Polskie.

Źródło: Dziennik Elbląski