Happening w Bielicy

2018-09-20 10:07:09(ost. akt: 2018-09-20 10:08:59)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Wyrażenie się poprzez sztukę, to motyw przewodni nadchodzącego happeningu dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się w ramach projektu „Przenikanie”.
W Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Bielicy spotkają się uczniowie w różnym wieku, aby tworzyć obrazy w rozmaitych technikach malarskich. Dostępna będzie także strefa tworzenia prac w technikach szkła artystycznego m.in. z mozaiki szklanej. Warsztaty pozwolą uczestnikom odkryć talenty, rozwijać pasję i wzbogacić twórczy potencjał. Najcenniejszy w takiej formule działania, jest fakt, że uczestnik sam decyduje o przechodzeniu z pracowni do pracowni, sam dokonuje wyboru, w której technice chce pracować. Ta akcja będzie czasem, w którym spotyka się ze sobą wielu uczniów w różnym wieku. Sale lekcyjne na parę godzin zamienią się w pracownie plastyczne, a hol szkoły w galerię sztuki.

Happening startuje o godz. 10.00, w piątek, 21 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Bielicy. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież z Godkowa, Bielicy oraz okolic.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Godkowie oraz Publiczną Szkołą Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Bielicy.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski