Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Pożar zniszczył świetlicę. Po remoncie budynek stał się wizytówką wsi [zdjęcia]

2018-09-28 10:58:31 (ost. akt: 2018-09-28 11:14:12)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Pasłęku

Prawie dwa lata temu wybuchł pożar w świetlicy w Drulitach koło Pasłęka. W czwartek budynek został uroczyście oddany do użytku po remoncie. Prace kosztowały 650 tys. zł. Świetlica jest teraz wizytówką Drulit.

Pożar w Drulitach wybuchł 17 listopada 2016 r. około godz. 23. Na poddaszu budynku mieściła się świetlica socjalna, a na parterze mieszkała jedna osoba. Żywioł strawił dach i poddasze, na szczęście nikomu nic się nie stało.

W czwartek (27.09) budynek został oddany uroczyście do użytku po remoncie. Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski omówił zakres prac, a także przekazał podziękowania osobom, które przyczyniły się do odbudowy świetlicy oraz służył dzieciom oraz mieszkańcom Drulit, aby świetlica przez długie lata dobrze im służyła.

Funkcja i kształt obiektu pozostały bez zmian, jednak budynek został dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów i normatywów technicznych. Poddasze budynku zostało odbudowane, a pozostałe pomieszczenia odnowiono. Dokonano również termomodernizacji budynku, podniesiona została funkcjonalność pomieszczeń na poddaszu. Odbudowane zostały instalacje techniczne tj. elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Zupełnie nowa jest instalacja odgromowa i przeciwpożarowa.

Nowa elewacja wraz z nowym pokryciem dachowym sprawiła, że budynek może być obecnie wizytówką Drulit. Ogółem powierzchnia świetlicy wynosi 229 m kw., w tym parterze 128 m kw., a na poddaszu 101 m kw. Koszt wszystkich prac wyniósł ponad 650 tys. zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB