Klatki weterynaryjne ostatnią deską ratunku dla kotów z elbląskiego schroniska

2018-10-08 10:21:45(ost. akt: 2018-10-08 10:27:18)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W elbląskim schronisku znajduje się obecnie ponad 100 kotów. Ogromna większość z nich cierpi na różne choroby. Animalsi zbierają pieniądze na klatę weterynaryjną, która służyła kotom za „izbę chorych" w czasie leczenia.
— Tym razem w potrzebie znalazły się nasze koty... Obecnie w schronisku przebywa ponad 110 kotów. Są to koty domowe, działkowe, piwniczne, urodzone na wolności, często chore na rozmaite choroby. Wszystkie pomieszczenia dla kotów mamy zajęte — piszą pracownicy schroniska.

Wierzchołkiem góry lodowej chorób jest zazwyczaj koci katar, przez który nieleczone zwierzaki tracą wzrok, powonienie, słabną i umierają. Kolejną grupą podopiecznych są koty potrącone przez samochody, z licznymi obrażeniami wewnętrznymi, połamanymi kończynami i miednicami. Następne to koty chorujące na różnego rodzaju wirusy, które koniecznie trzeba izolować.
— W tym roku pod opieką schroniska znajdowały się koty ze zmianami skórnymi – świerzbem skórnym i grzybicą. W ich przypadku choroba skóry nie jest kwestią dyskomfortu czy estetyki, lecz zdrowia. Pasożyt czy grzyb powoduje świąd, a chore zwierzę wydrapuje sobie rany, w które bardzo łatwo wdaje się zakażenie — dodają animalsi.
Opieka weterynaryjna nad dzikimi kotami jest bardzo trudna, gdyż kontakt z człowiekiem jest dla takich kotów źródłem stresu. Niestety, w większości przypadków „areszt szpitalny" jest konieczny, ponieważ alternatywą jest śmierć zwierzaka na wolności.
Aby sprawnie działać i nieść pomoc kolejnym potrzebującym konieczny jest zakup klatki weterynaryjnej. Będzie służyła kotom za „izbę chorych" w czasie leczenia. Jest niezbędna, aby zwierzak miał komfort w trakcie pobytu na leczeniu.
— Klatka będzie służyć kotom przez wiele lat, uratuje niezliczoną liczbę kocich istnień. Bardzo prosimy o wsparcie! Dla oczekujących na pomoc kotów klatka jest ostatnią deską ratunku i bardzo ważnym przystankiem w drodze do wyzdrowienia! Bardzo prosimy o pomoc! — apelują pracownicy schroniska.
Więcej informacji można znaleźć na stronie pomagam.pl, oraz na fanpejdżu elbląskiego schroniska.
as