Przyniosła martwe dziecko w reklamówce do szpitala. 17-latek skazany za nakłanianie do przerwania ciąży

2018-10-12 10:40:00(ost. akt: 2018-10-12 10:51:43)
17-latek został skazany na trzy miesiące więzienia

17-latek został skazany na trzy miesiące więzienia

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Na trzy miesiące więzienia został skazany 17-letni Karol B. Elbląscy śledczy zarzucili mu wielokrotne namawianie o rok młodszej dziewczyny do przerwania ciąży.
Do tego makabrycznego zdarzenia doszło w marcu tego roku. 16-letnia Klaudia B. przyszła do szpitala powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim ze swoją mamą. W reklamówce przyniosła... martwego noworodka, z odciętą, niezabezpieczoną pępowiną. Zszokowanemu ginekologowi-położnikowi powiedziano, że dziecko urodziło się poprzedniego dnia martwe. Jednak w jego ocenie dziecko urodziło się żywe.

Opinię ginekologa potwierdziła także sekcja zwłok. Chłopiec, który przyszedł na świat w ósmym miesiącu ciąży, był żywy. Ważył 3,8 kg. Zmarł z powodu urazu głowy. W sprawie zatrzymano Klaudię B. oraz jej o rok starszego chłopaka Karola B.

Nastolatek usłyszał wyrok pod koniec września. Postępowanie w jego sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. Śledczy postawili 17-latkowi zarzut wielokrotnego nakłaniania ciężarnej Klaudii B. do przerwania ciąży oraz udzielania jej pomocy w tym zakresie. Pomoc polegała m.in. na udzielaniu środków farmaceutycznych. Dochodziło też do prób fizycznego działania na organizm matki poprzez naciskanie i uderzanie pięścią w brzuch. W kwietniu tego roku 17-latek trafił do aresztu. Chłopak przyznał się do stawianego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Pod koniec września śledczy skierowali do sądu wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzenia procesu i wymierzenie uzgodnionej z nim kary trzech miesięcy więzienia. Ma także przepracować społecznie 360 godzin w ciągu jednego roku.

— Za skierowaniem wniosku przemawiał fakt, że oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu, a w świetle jego wyjaśnień okoliczności popełnienia przestępstwa i wina nie budziły wątpliwości. Nadto postawa oskarżonego wskazywała, iż cele postępowania zostaną osiągnięte — mówi prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
Sąd przychylił się do tego wniosku.

Na wyrok wciąż czeka Klaudia B.
— Dziewczynie został postawiony zarzut zabójstwa. Ponieważ dziewczyna jest niepełnoletnia, sąd umieścił ją w ośrodku wychowawczym — informował Michał Lasota, prezes Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim.

Nie wiadomo, kiedy ruszy sprawa nieletniej matki, bo po czynnościach związanych z opiniowaniem przez biegłych, 25 września sąd zadecydował, że sprawa zostanie ponownie przekazana prokuraturze w Nowym Mieście Lubawskim.
— Zaś Klaudii B. przedłużono umieszczenie w schronisku dla nieletnich na kolejne trzy miesiące, do 5 grudnia 2018 r. — mówi sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
as


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tragedia #2627921 | 5.173.*.* 20 lis 2018 19:46

    Za zamordowanie bezbronnego dziecka - niemowlaka kara mniejsza niż za zabicie psa! Ot moralność dorosłych. Podżegacz i pomocnik winien odpowiadać jak sprawca. Brak systemowej informacji / szkolenia o możliwości urodzenia dziecka i przekazania do adopcji - tu także winni dorośli! Ratujcie i brońcie słabych i bezbronnych -- dzieci, schorowanych i starców. Shalom!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. rodzic #2610533 | 83.9.*.* 26 paź 2018 17:29

    My dorośli wiele lat na to pracowaliśmy. Będzie jeszcze lepiej kiedy będziemy mówić dzieciom i młodzieży tylko o ich prawach. Szkoda tych młodych ludzi, że nikt nie wytłumaczył im z czym wiąże się uprawianie seksu.

    odpowiedz na ten komentarz