Przejadą 100 kilometrów na 100-lecie odzyskania niepodległości

2018-10-13 12:00:00(ost. akt: 2018-10-12 20:58:21)
Podczas pierwszej z cyklu miejskich wycieczek, rowerzyści mieli do pokonania ponad 30 km

Podczas pierwszej z cyklu miejskich wycieczek, rowerzyści mieli do pokonania ponad 30 km

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

To będzie nietypowa wyprawa rowerowa. W niedzielę (14.10) przejadą na swoich jednośladach 100 kilometrów, by w ten sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wycieczka wystartuje z rana z Elbląga i potrwa około 10 godzin.
Chętnych do wzięcia udział w wyprawie rowerowej „100 kilometrów na 100 lat” nie brakowało. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, który jest organizatorem tej imprezy, zaplanował, że maksymalnie może wziąć w niej udział 50 osób.
— Ten limit miejsc został błyskawicznie wyczerpany. Teraz już tylko wypada przegotować nasze rowery oraz nas samych do podjęcia trudnego wyzwania, jakim jest przejechanie 100 kilometrów w pagórkowatym krajobrazie Wysoczyzny Elbląskiej — mówi Marek Kamm z MOSiR.

Uczestnicy tej niecodziennej wycieczki wyruszą w niedzielę punktualnie o godz. 8 z Placu Dworcowego w Elblągu. Meta będzie się znajdowała również w Elblągu przy siedzibie PTTK przy ul. Krótkiej. Tutaj uczestnicy dotrą około godz. 18. Celem wyprawy jest uczczenie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
— Niecodziennie przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego też warto odświętnie udekorować nasze rowery i nas samych biało-czerwonymi akcentami w postaci flag, wstążek , koszulek, bandanek i innych drobiazgów w barwach narodowych. Ideałem będzie oczywiście posiadanie biało-czerwonego roweru — dodaje z uśmiechem Marek Kamm.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat.
— Rekomendujemy jazdę na rowerach MTB lub trekkingowych i przypominamy, że dzień jest coraz krótszy, dlatego też prosimy o zabranie oświetlenia rowerowego. Każdy z uczestników samodzielnie powinien także zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie nie będzie możliwości zrobienia poważnych napraw — dodaje Kamm.

Trasa wycieczki: Elbląg, Dawidy, Młynary, Włóczyska, Frombork, Pogrodzie, Zajączkowo, Ogrodniki, Łęcze, Kamienica Elbląska, Elbląg.