Zwyciężyli w pierwszej turze. "To dodaje skrzydeł na nową kadencję"

2018-10-27 08:00:00(ost. akt: 2018-10-26 11:47:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Wiesław Śniecikowski w Pasłęku, Andrzej Bondaruk w Godkowie, Krzysztof Szumała w Milejewie i Dorota Wasik w Markusach. Mieszkańcy tych miast i gmin już w pierwszej turze zdecydowali, że to oni mają nadal rządzić w ich małych ojczyznach.
W minioną niedzielę odbyły się wybory samorządowe. Jeżeli chodzi o gminy powiatu elbląskiego, to w pierwszej turze wybory wygrali dotychczasowy burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, a także dotychczasowi wójtowie: Andrzej Bondaruk w Godkowie, Marcin Ślęzak w Gronowie Elbląskim, Dorota Wasik w Markusach i Krzysztof Szumała w Milejewie. W pierwszej turze zwyciężył także kandydujący na wójta gminy Elbląg Zbigniew Tucholski.

Poprosiliśmy samorządowców o komentarz do uzyskanych przez nich wyników oraz zapytaliśmy się, czym będą się chcieli zająć w pierwszej kolejności w nowej kadencji. Dzisiaj publikujemy odpowiedzi burmistrza Śniecikowskiego oraz wójtów Bondaruka, Wasik i Szumały.• Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka
— Najważniejsze dla mnie jest, że ludzie oceniają moją pracę dobrze. O tym świadczy zwycięstwo w pierwszej turze. Otrzymałem 3657 głosów, to zobowiązuje i dodaje skrzydeł na nową kadencję. Urzędujący burmistrz ma z jednej strony łatwiej, a z drugiej trudniej. Ludzie mogą być przecież nim znużeni. Zwycięstwo jest również dobrą oceną pracy sołtysów i rady miasta i gminy.
Mamy wiele inwestycji w toku i je będziemy realizowali. Tuż po wyborach podpisałem umowę na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej Pólko-Sakówko oraz budowę chodnika i przebudowę sieci wodociągowej przy ul. Ogrodowej. Wiem, że dla mieszkańców bardzo ważną i potrzebną inwestycją byłaby budowa ronda przy ul. Westerplatte i 3 Maja. Mamy już na nią dokumentację i będę się starał, aby doszła ona do skutku.

• Andrzej Bondaruk, wójt Godkowa
— Cieszę się ze zwycięstwa i dziękuję mieszkańcom za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Wygrana to ciężka praca również radnych i całego mojego zespołu. Chcę jednak podkreślić, że będę wójtem wszystkich mieszkańców, niezależnie od tego na kogo oddali w wyborach głos. Dobro wszystkich mieszkańców gminy Godkowo miałem i będę miał na uwadze.
W pierwszej kolejności chcę zająć się modernizacją stacji uzdatniania wody oraz doprowadzeniem bieżącej wody dla mieszkańców kolonii Skowrony.

Krzysztof Szumała• Krzysztof Szumała, wójt Milejewa
— Cieszy mnie ten mandat zaufania, który po raz kolejny dostałem od mieszkańców gminy Milejewo, tym bardziej że okres kampanii wyborczej przebiegał pod znakiem ogromnych, niekoniecznie zdrowych emocji. Jednak milejewianie racjonalnie podchodzą do mojej osoby, spraw gminy i realnie oceniają to, co już zostało zrobione. Szedłem do tych wyborów z programem, który nazywał się „Odpowiedzialny rozwój przez kontynuację”. Teraz kadencja będzie dłuższa o rok, co mnie bardzo cieszy, bo w ciągu pięciu lat można przeprowadzić pewne zadania od początku do końca. Liczę, że uda się doprowadzić do końca to, co już zostało w gminie rozpoczęte i wprowadzić w życie także nowe pomysły.
Jestem wójtem drugą kadencję, więc nie będzie potrzeby oswajania się z pewnymi sprawami czy rzeczami, jedynie może z radnymi, bo w nowej kadencji pojawi się kilka nowych twarzy. Liczę jednak na dobrą współpracę, a ze swojej deklaruję chęć codziennej pracy dla dobra gminy i mieszkańców Milejewa.

• Dorota Wasik, wójt Markus
— Poparcie mojej kandydatury przez mieszkańców Markus, które wyniosło ponad 75 procent, przerosło chyba moje najśmielsze oczekiwania. Bardzo dziękuję im za ten mandat zaufania, bo dla mnie jest to świadectwo tego, że kierunek rozwoju gminy, który przyjęliśmy w 2014 r., gdy po raz pierwszy zostałam wójtem, jest dobry, służy i rozwija naszą „małą Ojczyznę”. Te wybory ułożyły się naprawdę znakomicie: udało mi się m.in. wprowadzić do rady 15 radnych (100 proc.) z mojego komitetu. Czegóż chcieć więcej? Jedynie wspólnej, odpowiedzialnej i wytężonej pracy. Nie zwalniamy tempa. Rozpoczęliśmy wielką inwestycję związaną z remontem drogi Zwierzno - Markusy, która jest strategiczna, bo prowadzi ona do wszystkich ośrodków życia społeczno-gospodarczo-kulturalnego na terenie gminy. Dzięki pieniądzom z budżetu państwa ten odcinek można będzie wyremontować za jednym razem, zamiast jak planowaliśmy w trzech etapach.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jacek #2611174 | 79.186.*.* 27 paź 2018 12:02

    Milejewo, obrzydliwa wiocha, bez kanalizacji. Gratuluję wyboru :D

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz