Na ratunek grzybiarzowi. Wyprawy do Bażantarni omal nie przypłacił życiem

2018-10-30 18:03:56(ost. akt: 2018-10-31 09:12:09)

Autor zdjęcia: Nadleśnictwo Elbląg

Starszy mężczyzna podczas wyprawy na grzyby do elbląskiej Bażantarni zsunął się ze ścieżki do potoku. Mocno wychłodzonego grzybiarza odnalazł inny spacerowicz, który pomógł mu wydostać się z wody, a następnie powiadomił o wszystkim leśników.
Do sytuacji doszło w miniony czwartek (25.10). Tego dnia do biura Nadleśnictwa Elbląg zgłosił się starszy mężczyzna z prośbą o pomoc.
— Okazało się, że spacerując po elbląskiej Bażantarni natknął się na grzybiarza, także w podeszłym wieku, który zsunął się do potoku prosto ze ścieżki przy czerwonym szlaku. Po udzieleniu mu pomocy i wyciągnięciu z zimnego potoku, mężczyzna udał się do leśników po pomoc — relacjonuje Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg.

Pracownicy nadleśnictwa natychmiast podjęli działania mające na celu zlokalizowanie poszkodowanego. Powiadomiony został leśniczy Leśnictwa Dębica, który po krótkich poszukiwaniach odnalazł poszkodowanego i wezwał pomoc, a po przyjeździe pogotowia pomógł ratownikom przetransportować poszkodowanego i mocno wychłodzonego mężczyznę do karetki.

— Dzięki sprawnemu działaniu i szybko przekazanej informacji udało się uratować starszego pana przed śmiercią z wychłodzenia za co serdecznie dziękujemy.
Pamiętajmy, udając się do lasu należy zawsze być odpowiednio przygotowanym. Trzeba być ubranym stosownie do pory roku, mieć naładowany telefon komórkowy, należy powiadomić kogoś bliskiego o kierunku, w którym się udajemy i mieć ze sobą wodę oraz coś do jedzenia — kończy Jan Piotrowski.

Obrazek w tresci

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jagoda #2614330 | 31.0.*.* 31 paź 2018 18:34

    Szanowni Państwo. W imieniu Grzybiarza oraz całej jego rodziny pragniemy serdecznie podziękować zaròwno Spacerowiczowi jak i wszystkim Służbom za okazaną pomoc.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Motocyklista #2613813 | 109.241.*.* 31 paź 2018 02:58

    Jest fajna aplikacja "Gdzie zaparkowałem".

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz