Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Wszystkich Świętych. Tłumy elblążan na cmentarzu Dębica [zdjęcia]

2018-11-01 18:07:44 (ost. akt: 2018-11-01 20:15:09)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

1 listopada to dzień zadumy i pamięci o zmarłych. Z tej okazji tradycyjnie, większość z nas wybrała się na cmentarz odwiedzić najbliższych, którzy już odeszli z tego świata

We Wszystkich Świętych mieszkańcy Elbląga i okolic tłumnie wybrali się na cmentarze, by zapalić znicze i uczcić pamięć tych, których już wśród nas fizycznie nie ma. W Elblągu w pobliżu cmentarzy Dębica i Agrykola wprowadzono tymczasową organizację ruchu, a także uruchomiono specjalne linie autobusowe. Dzisiaj, zgodnie z decyzją Rady Miejskiej w Elblągu, komunikacją miejską można było podróżować za darmo.

Odwiedziliśmy cmentarz Dębica około południa. Osobom odwiedzającym groby bliskich towarzyszyła ciepła, słoneczna pogoda. Na cmentarzu prawdziwe tłumy. By wydostać się z cmentarza ul. Łęczycką trzeba było trochę odstać w korku. Na pobliskich ulicach było spokojniej. Na rondzie na skrzyżowaniu ul. Grottgera, Łęczyckiej i Rawskiej ruchem kierowali policjanci z elbląskiej drogówki.

— Wszystkich Świętych na naszych drogach, jak do tej pory, mija bardzo bezpiecznie — powiedział nam kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w czwartek około godz. 18. — Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Na drogach dojazdowych do cmentarzy ruchem kierowali policjanci. Około południa zostaliśmy wezwani na cmentarz Dębica, gdzie kierowca samochodu osobowego potrącił kobietę. Nic poważnego się jej nie stało. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.
AKT


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. OLSZTYNIAK #2615851 | 88.156.*.* 2 lis 2018 20:12

    teraz wszyscy na wybory wybierzcie czesława jerzego na złosc czosnkowemu farbowanemu arbuzowi grzbowiczowi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz