Concordia gromi i zostaje mistrzem jesieni [zdjęcia]

2018-11-04 12:47:02(ost. akt: 2018-11-04 13:00:00)

Na tydzień przed zakończeniem pierwszej części sezonu piłkarze Concordii Elbląg, jako jedyni bez porażki, zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni w IV lidze. W sobotę pewnie pokonali na własnym stadionie Granicę Kętrzyn, a kibice zobaczyli prawdziwy festiwal goli, bo padło ich aż osiem.
• Concordia Elbląg — Granica Kętrzyn 6:2 (3:2)
1:0 — Lenart (2), 2:0 — Malanowski (26), 2:1 — Rałowiec (40, karny), 2:2 — Pawłowski (42 samobójcza), 3:2 — Szawara (45, karny), 4:2 — Malanowski (68), 5:2 — Lenart (79), 6:2 — Pasik (85); czerwone kartki: Pawłowski (Concordia), K. Rałowiec (Granica)
Concordia: Leszczyński (46 Kostrzewski) — Ratajczyk (59 Pelc), Rogoz, Szawara, Kamiński (46 Ciesielski), Pawłowski, Bukacki, Lewandowski, Skierkowski (88 Fedyna), Malanowski (88 Pasik), Lenart
Granica: Papliński — K. Rałowiec, M. Rałowiec (75 Dwulat), Miłoszewski, Machniak, Ł. Swacha-Sock (85 Paszkowski), Gan, Baran, Kowalewski, Łokietek, Roksela (83 M. Swacha-Sock)

Gospodarze tym razem zagrali bez: Edila de Souzy Barrosa, Sebastiana Tomczuka (kartki) oraz Dawida Załuckiego (chory). Za to w podstawowym składzie wyszli 16-letni Szymon Ratajczyk i 19-latek Kacper Leszczyński. Spotkanie zaczęło się idealnie dla lidera. Już w 2. min wynik meczu otworzył Radosław Lenart. Concordia nie spuszczała z tonu i po golu Patrycjusza Malanowskiego prowadziła po niespełna pół godzinie 2:0. Za chwilę powinno być 3:0, ale gości uratował bramkarz Mateusz Pepliński.

Kilka minut później Granica wykonywała rzut wolny. Piłkę w pole karne z 20 metrów posłał Mariusz Machniak, a tam sędzia dopatrzył się, że jeden z zawodników Concordii stojący w murze dotknął ją ręką. Karnego na gola zamienił Mikołaj Rałowiec.

Dwie minuty później zrobiło się jeszcze ciekawiej, gdy po samobójczym zagraniu Dominika Pawłowskiego był remis 2:2. Ale gospodarze jeszcze przed przerwą ponownie objęli prowadzenie, kiedy to Tomasz Szawara zdobył gola z rzutu karnego, który został podyktowany za faul na Lenarcie.

W drugiej połowie Concordia zagrała zdecydowanie lepiej niż przed przerwą, czego efektem były trzy kolejne gole. Granicę można pochwalić za ambitną i otwartą grę do końca spotkania. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Najpierw, w 70. min czerwoną kartką został ukarany Dominik Pawłowski (Concordia), a później, w 89. min, Kacper Rałowiec (Granica).