Niedzielny poranek mroźny i we mgle. Jest ostrzeżenie pogodowe

2018-11-17 18:02:45(ost. akt: 2018-11-17 18:13:54)

Autor zdjęcia: redakcja

W najbliższych dniach możemy spodziewać się mgły oraz gołoledzi. Także na początku tygodnia prognozuje się spadek temperatury poniżej 0 stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydało w sobotę (17.11) prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych o spodziewanych opadach marznących i oblodzeniu. I tak, w niedzielę rano przewiduje się wystąpienie miejscami słabych opadów deszczu i mżawki, przejściowo marznących, powodujących gołoledź. W nocy z niedzieli na poniedziałek (18/19.11) prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza, powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Także w sobotę (17.11) Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku wydało ostrzeżenie dla całego województwa warmińsko-mazurskiego, w tym dla Elbląga i powiatów elbląskiego oraz braniewskiego, informujące o mgle. Ostrzeżenie obowiązuje od soboty od godz. 18 do niedzieli do godz. 8.
— Prognozuje się mgły, lokalnie intensywnie osadzające szadź, ograniczające widzialność miejscami do 100 metrów — czytamy w komunikacie.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90 procent.