Premier Morawiecki na zamku w Malborku w roli... przewodnika [zdjęcia]

2018-11-23 09:54:38(ost. akt: 2018-11-23 10:27:07)

Autor zdjęcia: www.zamek.malbork.pl

Zamek w Malborku pojawi się w filmie dokumentalny z cyklu "The Royal Tour" o Polsce. Trwający około godzinę program realizuje w naszym kraju amerykańska telewizja PBS. W roli oprowadzającego po Polsce występuje premier Mateusz Morawiecki.
Znany amerykański dziennikarz Peter Greenberg realizuje dla PBS film dokumentalny o Polsce z cyklu "The Royal Tour", który będzie opowiadał m.in. o kulturze, tradycjach, walorach przyrodniczych i historii Polski. W filmie pokazane zostaną atrakcje turystyczne: Hel, Wieliczka, przełom Dunajca, Słowiński Park Narodowy, ale nie tylko. Ekipa telewizyjna odwiedzi Oświęcim, Kraków i Warszawę.

Ekipa telewizyjna wraz z Peterem Greenbergiem odwiedziła już zamek w Malborku. W rolę przewodnika po Polsce wcielił się premier Mateusz Morawiecki, który w Malborku zaprezentował najcenniejsze miejsca m.in. Pałac Wielkich Mistrzów, Wielki Refektarz oraz Kościół NMP. Odcinek poświęcony Polsce ma zostać wyemitowany wiosną 2019 r.

PBS to amerykańska sieć ponad 350 stacji telewizji publicznej, która nadaje na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak niektóre jej programy można odbierać w Kanadzie.
W poprzednich odcinkach The Royal Tour" brali udział m.in. król Jordanii, premier Nowej Zelandii, Izraela czy prezydent Meksyku.