Nowa burmistrz rozpoczęła rządy w Młynarach

2018-11-23 15:42:33(ost. akt: 2018-11-25 15:21:56)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W Młynarach w piątek rozpoczęła rządy nowa burmistrz. — Przed nami trudny czas, ale myślę, że wspólnie sobie poradzimy ze wszystkimi problemami, z jakimi przyjdzie się nam zderzyć — mówiła Renata Bednarczyk podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w Młynarach.
W Młynarach nastąpiła zmiana władzy. Przypomnijmy, że w drugiej turze wyborów Renata Bednarczyk pokonała dotychczasowego burmistrza Marka Misztala, zdobywając 53,53 proc. głosów (1030 głosów). Na Misztala zagłosowało 46,47 proc. głosujących (894 głosów).

W piątek (23.11) podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w Młynarach nowa burmistrz oraz nowo wybrani radni złożyli ślubowanie i oficjalnie rozpoczęli kadencję 2018-2023. Renata Bednarczyk dziękowała za oddane na nią głosy i zaufanie, jaką obdarzono ją podczas wyborów.
— Przed nami trudny czas, ale myślę, że wspólnie sobie poradzimy ze wszystkimi problemami, z jakimi przyjdzie się nam zderzyć. Postaram się nie zawieść państwa zaufania — mówiła.

Podczas pierwszej sesji radni wybrali przewodniczącego Rady Miejskiej. Na to stanowisko zgłoszono dwóch kandydatów. Głosowanie wygrał Karol Jóźwiak, który otrzymał dziewięć głosów. Jego kontrkandydatkę Agnieszką Kościelską poparło pięcioro radnych.

— Jest to dla mnie wyróżnienie i duży zaszczyt — skomentował Karol Jóźwiak wybór na przewodniczącego Rady Miejskiej w Młynarach. — Jednocześnie jestem świadom odpowiedzialności i wyzwań, jakie przed nami stoją. Urząd przewodniczącego Rady Miejskiej w Młynarach będę sprawował uczciwie i godnie, a swoje obowiązki będę wypełniał w sposób rzetelny i sprawiedliwy. Zdaję sobie sprawę, że startowaliśmy do wyborów z różnych komitetów, mieliśmy różne pomysły, różne propozycje, różne plany działania, jednak łączy nas jeden cel, dobro naszej małej ojczyzny, gminy Młynary. Chciałbym tu i teraz poprosić i zaproponować współpracę. Dla dobra naszej gminy i mieszkańców.

Głos podczas sesji zabrał również ustępujący burmistrz, Marek Misztal. Dziękował wszystkim za współpracę i zaangażowanie.
— Nowej radzie i nowej pani burmistrz życzę, żeby pracowali sumiennie, rzetelnie, by gmina się rozwijała i żeby mieszkańcy byli z tej pracy zadowoleni. Wszystkiego dobrego na nadchodzących pięć lat — mówił.
AKTKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. UBEK #2633194 | 37.7.*.* 28 lis 2018 18:56

  Jak nie umiecie wybierac w gminie Frombork,to będziecie zdani przez 5 lat na rządy ubeków,którzy sprawią że gmina będzie mlekiem i miodem płynąca,a ludzie będą żyli dostatniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. oj #2632331 | 77.253.*.* 27 lis 2018 17:40

  Dajcie swojemu byłemu posadkę u siebie a nie podrzucacie zgniłe jajo sąsiadom

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. uczestnik, którego wpis został usunięty. #2630945 | 176.97.*.* 25 lis 2018 10:40

  Mam pytanie dlaczego administrator usunął mój komentarz. W nim nie było nic co mogło urazić jakąkolwiek osobę. Wyraziłem w nim tylko swoja nadzieję na dobrą wspólpracę osób uczestniczących w pierwszej sesji Rady Miejskiej w Młynarch na rzecz naszego miasta i gminy.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. uczestnik #2630223 | 176.97.*.* 24 lis 2018 07:06

  Sesja na wysokim poziomie. Uczestnicy z klasą, której brakuje naszym rządzącym w na wysokich szczeblach. "Panowie i Panie z Warszawy" zapraszam Was do Młynar na lekcje uprawiania polityki. Na sesji było miło, zachowania i deklaracje Radnych, Burmistrza obecnego i ustępującego prorokują dobrą współpracę na szczeblu gminy. Obecność wicestarosty powiatu elbląskiego p. R. Zająca daje nadzieję na dobrą współpracę z powiatem. GRATULUJĘ

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)