Pożar w garażu na ul. Iwaszkiewicza. Udało się uniknąć najgorszego [zdjęcia]

2018-11-23 19:46:05(ost. akt: 2018-11-23 20:35:16)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło w piątek wieczorem pożar, jaki wybuchł w garażu na ul. Iwaszkiewicza w Elblągu. Dzięki szybkiej akcji strażaków, ogień nie przeniósł się na przylegający do niego dom.
Elbląska straż została poinformowana o pożarze, który wybuchł w garażu na ul. Iwaszkiewicza, w piątek (23.11) około godz. 19. Sytuacja była dramatyczna, bo garaż przylegał do domu jednorodzinnego i istniało poważne niebezpieczeństwo, że ogień szybko przeniesie się także na część mieszkalną.

Na miejsce od razu wysłano pięć zastępów straży pożarnej. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zastali właściciela dom już poza garażem. Jak mówili im sąsiedzi, mężczyzna znajdował się w garażu, gdy wybuchł pożar. Podtruty dymem mężczyzna został odwieziony do szpitala. Nikt więcej w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Gdyby nie sprawna akcja strażaków, straty mogły być o wiele większe. Ogień zniszczył tylko garaż i jego poddasze. Udało się uniknąć najgorszego i ogień nie przeniósł się na dom jednorodzinny. Strażacy musieli jednak rozebrać część dachówek, by sprawdzić, czy gdzieś nie tlił się jeszcze ogień.
AKT

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci