Rusza sezon na lodowisku Kalbar. Pierwszego dnia ślizgawka za darmo

2018-11-30 15:18:58(ost. akt: 2018-11-30 15:21:59)
Tor "Kalbar" przy ul. Agrykola

Tor "Kalbar" przy ul. Agrykola

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Już w najbliższą sobotę (1.12) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych na otwarcie sezonu zimowego na torze wrotkarsko–łyżwiarskim Kalbar przy ul. Agrykola 8. Pierwszego dnia wejście na ślizgawki będzie bezpłatne. Tor będzie otwarty od godz. 10.
Jak informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, zakończył się proces mrożenie toru łyżwiarsko-wrotkarskiego Kalbar. Od najbliższej soboty (1.12) obiekt będzie już dostępny dla mieszkańców. Tygodniowa przerwa w funkcjonowaniu obiektu spowodowana była koniecznością prowadzenia wzmożonych prac technicznych niezbędnych do właściwego przygotowania toru do sezonu zimowego.

— Proces przygotowywania toru do sezonu zimowego rozpoczął się tak naprawdę już dużo wcześniej — informuje Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. — Korzystaliśmy z doświadczeń innych tego typu obiektów w Polsce, monitorując, jak odpowiednio wcześnie rozpocząć mrożenie nawierzchni. Wyniesione doświadczenie przyniosło efekt i elbląski tor jest już przygotowany na przyjęcie pierwszych miłośników łyżwiarstwa.

Jednocześnie MOSiR informuje, że zgodnie z decyzją prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego w dniu otwarcia sezonu zimowego na torze Kalbar, czyli w sobotę 1 grudnia, wejście na wszystkie ślizgawki będzie darmowe.