Co za widoki! Rzeka Elbląg zamarzła [zdjęcia]

2018-12-02 17:22:11(ost. akt: 2018-12-02 17:39:34)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Wystarczyło kilka mroźnych nocy i rzeka Elbląg zamarzła. W niedzielę, gdy odwiedziliśmy Bulwar Zygmunta Augusta, w oczy rzuciła się jeszcze jedna rzecz. Tak niskiego stanu wody w rzece nie było już dawno.
W niedzielę poziom wody w rzece Elbląg wynosił 473 cm i jest to sytuacja zaliczana do strefy stanów niskich. Zaledwie kilka dni wcześniej, w miniony czwartek, wody w rzece było jeszcze mniej (poziom wody wynosił wówczas 443 cm). W tej sytuacji wystarczyło kilka mroźniejszych nocy, by rzeka szybko zamarzła.

Podobna sytuacja była na Zalewie Wiślanym i Morzu Bałtyckim. W miniony czwartek poziom wody w zalewie wynosił 421 cm, a w niedzielę już trochę więcej, bo 471 cm.

O niskim stanie wody w Morzu Bałtyckim pisze m.in. Trójmiasto.pl. Jak informują dziennikarze tego portalu wiejący od czwartku silny południowy wiatr spowodował rekordowo niski stan wody w Bałtyku. To sprawiło, że znacznie powiększyły się plaże.
— Niska woda odsłoniła też zalane dotąd elementy Twierdzy Wisłoujście, sprawiła, że niektóre jachty stanęły na kilu, a wraki wypłynęły na powierzchnię — czytamy w artykule (więcej: tutaj).

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć rzeki Elbląg, które wykonaliśmy w niedzielę (02.12) przed południem.