Wózek z dzieckiem przewrócił się w autobusie... ZKM radzi

2018-12-05 07:25:23(ost. akt: 2018-12-05 07:32:04)

Autor zdjęcia: archiwum

Wózek z dzieckiem przewrócił się podczas jazdy autobusem. Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu opublikował na swojej stronie kilka porad, jak przewozić wózek z dzieckiem w komunikacji miejskiej.
Jak informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, ostatnio spółka została poinformowana o zdarzeniu, do którego doszło w jednym z autobusów elbląskiej komunikacji miejskiej. Podczas jazdy autobusem, przewrócił się wózek z dzieckiem.

Dlatego teraz ZKM opublikował na swojej stronie internetowej kilka porad, o których warto pamiętać, szczególnie mając pod opieka dziecko w wózku:
— dziecko przewożone w wózku musi być skutecznie zabezpieczone przed wypadnięciem;
— wózek powinien być przewożony na stanowisku do tego przeznaczonym i pamiętajmy o jego zabezpieczeniu (m.in. ustawmy go odpowiednio – tylko nie bokiem do kierunku jazdy – o czym poniżej; zablokujmy koła hamulcem);
— zawsze pamiętajmy o trzymaniu się poręczy i uchwytów - autobusy i tramwaje poruszają się w ruchu drogowym, w którym sytuacja może się dynamicznie zmieniać;
— poczekajmy z przemieszczaniem się wewnątrz pojazdu do momentu zatrzymania na przystanku (wszelkie upadki i kontuzje bardzo często zdarzają się tuż przed przystankiem docelowym, w końcowym etapie podróży, kiedy przygotowujemy się do opuszczenia pojazdu, gdy ten jeszcze jest w ruchu).

ZKM w Elblągu odsyła również na stronę internetową Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Poznaniu, które prowadziło kampanię MAMY Miejsce. Więcej informacji i film można znaleźć na stronie poznańskiego MPK - tutaj

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Motocyklista #2637535 | 109.241.*.* 5 gru 2018 13:46

  Niestety podczas gwałtownego hamowania nawet z małej prędkości będzie gleba. Takie są prawa fizyki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. skandaliczni kierowcy #2637424 | 78.88.*.* 5 gru 2018 11:04

  A ja mam rade dla kierowcow autobusow ZKM .Jezdzijcie BEZPIECZNIE !!! Nie wieziecie worków ziemniaków.Ten przypadek nie jest odosobniony.Moja mama przezyła koszmar w autobusie miejskim.Tak upadła na skutek hamowania (pomimo ze się mocno trzymała uchwytu siedzenia)ze połamała kręgosłup.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. :))))))))))) #2637414 | 78.88.*.* 5 gru 2018 10:53

  9 października zgodnie z fejsem ZKMu - takie to "ostatnio"

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz