Miejska wycieczka rowerowa. Most zygzak w Nowakowie

2018-12-05 13:30:59(ost. akt: 2018-12-07 22:38:21)
Miejska wycieczka rowerowa

Miejska wycieczka rowerowa

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

Już 9. grudnia kolejna wycieczka rowerowa po okolicach Elbląga.
W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

Wycieczka będzie przebiegała także po drogach gruntowych i z płyt betonowych. Zalecamy jazdę na rowerach górskich lub trekingowych z działającymi amortyzatorami. Prosimy także pamiętać o stosownym do pory roku nieprzewiewnym ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę'', ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą. 

— Ostatnia Miejska Wycieczka Rowerowa w roku 2018 r. będzie prowadziła do Nowakowa aby spojrzeć na znajdujący się tam most pontonowy na rzece Elbląg. Spróbujemy się dowiedzieć, dlaczego nazywany jest ,,mostem-zygzakiem’’a łatwa trasa po płaskich Żuławach Wiślanych nie powinna nikomu sprawić trudności w dotarciu do celu — informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. 

Trasa: ELBLĄG-Bielnik I-Bielnik II-Kępa Rybacka-Cieplice-Nowakowo-ELBLĄG. Łączna długość trasy to około 30 km.
Przypominamy, że podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników ((uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbywa się za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK.

Naszą grudniową jazdę zakończymy na ulicy Krótkiej, gdzie w przytulnych wnętrzach elbląskiego oddziału PTTK rozstrzygniemy konkurs ,,Aktywny uczestnik MWR 2018’’. Nagrodami dla rowerzystów będą akcesoria i odzież rowerowa ufundowane przez Sklep Rowerowy NEKSUS oraz Salon Rowerowy Wadecki, a także wydawnictwa turystyczne PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego oraz gorącej herbaty. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Udział w wycieczce jest bezpłatny. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Ruszamy 9 grudnia o godzinie 10.00 z placu Katedralnego.
Informacja MOSiR w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski