Szlachetna Paczka od elbląskich funkcjonariuszy

2018-12-07 15:24:56(ost. akt: 2018-12-07 15:26:34)

Autor zdjęcia: arch. Aresztu Śledczego w Elblągu

W okresie przedświątecznym funkcjonariusze i pracownicy elbląskiego aresztu ochoczo przystąpili do ogólnopolskiej akcji przygotowania paczki dla potrzebujących rodzin.
W tym roku, funkcjonariusze oraz pracownicy Aresztu Śledczego w Elblągu zebrali fundusze na przygotowanie świątecznej paczki dla starszego małżeństwa borykającego się z problemami zdrowotnymi i z problemem niepełnosprawności. Okazuje się, że dzięki zebranej sumie 700 złoty można pomóc w pokonywaniu codziennych trudności, a nawet spełniać marzenia.

"Szlachetna Paczka" jest projektem stworzonym przez Stowarzyszenie Wiosna polegającym na pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin znajdujących się w w trudnej sytuacji socjalno-bytowej. Na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, wybrane rodziny otrzymują paczki zgodne z ich potrzebami i marzeniami. Oprócz rzeczy materialnych, rodziny otrzymują wsparcie, które pozwala im na zmianę trudnej sytuacji, w jakiej się znajdują.

Celem jest bowiem mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Adresowana jest ona szczególnie do rodzin, w których są chore lub niepełnosprawne osoby, do rodzin wielodzietnych, do osób starszych i samotnych. Adresy rodzin poszukujących pomocy są pozyskiwane przez wolontariuszy działających w lokalnych środowiskach a następnie umieszczane na stronie internetowej. Każdy może wybrać rodzinę, której chciałby pomóc.
Anna Dawnar, AŚ w Elblągu


Źródło: Dziennik Elbląski