Czwartek, 24 czerwca 2021. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Wspaniały bieg Mikołajów. Pomogli Ignasiowi i Wiktorowi [film, zdjęcia]

2018-12-09 17:30:07 (ost. akt: 2018-12-09 17:35:53)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Po raz trzeci w Elblągu odbył się charytatywny Bieg Mikołajkowym. W niedzielę wystartowało około 200 osób, a z wpisowego i licytacji zebrano 5,3 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację dwóch małych chłopców.

Od kilku lat Bieg Mikołajkowy w Elblągu jest organizowany, by pomóc innym. Miłośnicy biegania w poprzednich latach pomogli m.in. schronisku dla bezdomnych zwierząt czy Sarze, która ucierpiała w wypadku samochodowym.

W tym roku Bieg Mikołajkowy, organizowany przez Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, odbył się w niedzielę (9.12). Tym razem zbierano pieniądze dla dwóch małych chłopców, którzy potrzebują kosztownej rehabilitacji. 2,5-letni Ignaś urodził się z porażeniem mózgowym, nie potrafi siedzieć ani chodzić. Z kolei Wiktor przyszedł na świat jako wcześniak, w 27. tygodni ciąży, ma rzadką genetyczną chorobę.

W biegu wystartowało około 200 osób. Uczestnicy w wolnym tempie przebiegli dystans około 7 kilometrów po mieście. Start i meta znajdowały się w Bażantarni, a chętnych nie wystraszył nawet padający od rana deszcz. Z wpisowego i licytacji zebrano w sumie 5,3 tys. zł. Odbył się również Mały Bieg Mikołajkowy.

Atmosfera była gorąca przez cały czas. Na mecie wszystkim dopisywały humory, o czym można się przekonać oglądając poniższy filmik!
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB