środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Młodzi hokeiści z Elbląga na Turnieju Barbórkowym [zdjęcia]

2018-12-11 10:58:04 (ost. akt: 2018-12-11 11:01:22)

Autor zdjęcia: nadesłane/Wikingowie Elbląg

Najmłodsi hokeiści z Elbląga, zawodnicy klubu UKS Wikingowie (wsparci kilkoma zawodnikami z Trójmiasta), wzięli udział w Turnieju Barbórkowym w minihokeju w Rudzie Śląskiej.

— Powszechnie wiadomo, że południe Polski stoi hokejem - tam tradycje hokejowe zakorzenione są od pokoleń. Tym większą niespodziankę dla wszystkich przyniósł występ elbląskich hokeistów, którzy rozgrywki grupowe zakończyli na drugim miejscu, ogrywając drużynę z Cieszyna 4:3 oraz drużynę gospodarzy 3:2 — informuje elbląski klub.

Mali hokeiści z Elbląga w meczach grupowych ulegli tylko drużynie z Sosnowca 0:5, która finalnie wygrała cały turniej. W meczach półfinałowych, mecz o miejsce na podium zremisowali 1:1 z drużyną z Bytomia i tylko przegrany konkurs rzutów karnych spowodował, że finalnie zajęli czwarte miejsce na osiem drużyn biorących udział w turnieju.

Organizatorzy byli miło zaskoczeni stylem i jakością gry hokeistów z północy. Trener Ireneusz Wala chwali młodych zawodników choć czuje lekki niedosyt, jak zawsze, gdy zdobywa się pierwsze poza podium miejsce. No cóż taki jest sport - czasem o wygranej decyduje loteria, bo tak jest w przypadku konkursu rzutów karnych. Mamy nadzieję, że elbląska Helena przyniesie szczęście naszym zawodnikom podczas zbliżającego się wielkimi krokami Turnieju Minihokeja o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego, który już w najbliższą niedzielę (16.12) zostanie rozegrany w Elblągu w godz. 9.00-14.30.