EOK wprowadza maturzystów w smyczkowy świat

2019-01-08 09:26:32(ost. akt: 2019-01-08 09:28:39)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Jak zainteresować maturzystów muzyką klasyczną? Elbląska Orkiestra Kameralna udziela odpowiedzi na to pytanie za pomocą programu Filharmonia/ ostrożnie, wciąga.
Dzięki projektowi elbląscy maturzyści mogą bezpłatnie uczestniczyć w koncertach abonamentowych i próbach otwartych EOK. Najbliższe wydarzenie organizowane w ramach Filharmonii… odbędzie się już 11. stycznia w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego - uczniowie wezmą wówczas udział w otwartej próbie Orkiestry.

Kameraliści, wraz z Marcinem Zdunikiem – „fenomenem wiolonczeli” i Karoliną Nowotczyńską, która tym razem wystąpi w roli solistki, udowodnią, że dźwięk płynący spod smyczków może pobudzić nawet najbardziej niemuzykalne ucho. W Sali Koncertowej zabrzmią utwory klasyków, w tym Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nie zabraknie także polskich akcentów – maturzyści będą mogli wysłuchać m.in. kompozycji Mieczysława Weinberga i Wojciecha Kilara. Nad całością będzie czuwał szef artystyczny EOK, maestro Marek Moś.

Otwarta próba w Sali Koncertowej Ratusza Staromiejskiego – 11.01.2019, piątek, 12:00.

Wykonawcy: Marek Moś – dyrygent, Marcin Zdunik – wiolonczela, Karolina Nowotczyńska – skrzypce, Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. wybrane fragmenty utworów repertuarowych.
Informacja EOK

Źródło: Dziennik Elbląski