W pociągu pobili Ukraińca. Policjanci zatrzymali 28-letniego elblążanina

2019-01-09 15:11:00(ost. akt: 2019-01-09 16:34:50)

Autor zdjęcia: KPP

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Elbląga, który jest podejrzewany o pobicie Ukraińca. Do pobicia doszło 21 grudnia ub. roku w pociągu.
Policjanci z komisariatu w gdańskim Wrzeszczu pracowali nad sprawą pobicia obywatela Ukrainy, do którego doszło 21 grudnia 2018 r. w pociągu na trasie Gdańsk Wrzeszcz- Gdańsk Główny. Funkcjonariusze, oprócz zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia, weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu i zdecydowali o publikacji wizerunku tych mężczyzn w mediach.

— Niemal natychmiast po publikacji, do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez kryminalnych z Wrzeszcza. Funkcjonariusze wszczęli poszukiwania, które wprowadzili do policyjnych baz danych — informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Dzięki temu policjanci z oddziału prewencji policji, którzy patrolowali ulice Sopotu, przy ul. Sobieskiego zatrzymali poszukiwanego przez policjantów z Gdańska mężczyznę. 28-letni mieszkaniec Elbląga został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. Dziś zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

Policjanci cały czas poszukują drugiego mężczyzny, jego tożsamość jest znana, a zatrzymanie jest kwestią czasu.