Prezydent Elbląga o ataku na Pawła Adamowicza: "jestem myślami z nim i jego rodziną"

2019-01-13 22:15:18(ost. akt: 2019-01-13 23:17:26)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Do tragicznych wydarzeń, które rozegrały się w niedzielę podczas finału WOŚP w Gdańsku odniósł się prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
- Szok i niedowierzanie. Jestem głęboko wstrząśnięty tym, co wydarzyło się dziś w Gdańsku. Mam nadzieję, że Pan Prezydent Paweł Adamowicz szybko wróci do zdrowia. Myślami jestem z Nim i Jego Rodziną - napisał na swoim profilu na Facebooku Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Przypomnijmy. Do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza doszło w niedzielę na scenie WOŚP w Gdańsku. Rannego prezydenta przewieziono do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, tam jest operowany. Dziennikarzom nie są udzielane informacje na temat jego stanu zdrowia.

Komunikat rzecznika Miasta Gdańska w związku z atakiem na prezydenta Pawła Adamowicza:

"Szanowni Państwo!Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci atakiem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, jaki miał miejsce podczas finału WOŚP w Gdańsku. W tej chwili Prezydent jest operowany i jeśli będę mogła przekazać Państwu informacje na temat jego stanu zdrowia, zrobię to niezwłocznie. Jednocześnie w imieniu Prezydenta i jego rodziny proszę o zrozumienie i uszanowanie tej trudnej dla wszystkich sytuacji i nie niepokojenie rodziny i bliskich osób.Magdalena Skorupka-Kaczmarek, Rzecznik Prasowy Prezydenta Gdańska".
daw


Źródło: Dziennik Elbląski